Czy gra w piki da wyniki?

Elbląg, Czy gra w piki da wyniki?

W elbląskim amfiteatrze brydżowym został rozegrany szósty prestiżowy turniej brydża sportowego par z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 2019. Na starcie po najwyższe laury stanęło ponad 20 brydżystek i brydżystów z Elbląga, Gronowa Górnego, Jagodnika, Kwietniewa, starostwa elbląskiego i Warmii.

Po zaciętej rywalizacji w ostatniej rundzie zwyciężyli Andrzej Fronczak - Bogdan Jabłoński (Elbląg) - 63,17 % wyprzedzając nieznacznie Jerzego Ratkowskiego - Jerzego Sukowa (Elbląg) - 63,05 %. Trzecie miejsce na podium zajęła para Wojciech Karpiński (Elbląg) - Krzysztof Nagielski (Kwietniewo) - 61,83 %. Z kolei w kategorii Walentynek i Par Mikstowych zwyciężyli Regina Wołek i Marek Czapliński  (Elbląg) wyprzedzając parę Renatę Biedę (Elbląg) - Annę Dworakowską (Suchacz) oraz Leonardę Danielewicz i Jacka Górskiego (Elbląg) i Izabelę Listewnik - Andrzeja Krzemińskiego (Elbląg). Gratulacje dla zwycięzców. Sędziował profesjonalnie arcymistrz Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego. Po turnieju wyniki zostały przekazane do Polskiego Związku Brydża Sportowego, który opracuje ranking w skali kraju. Była to jedna z największych imprez brydżowych w tym roku w Polsce. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza wszystkich chętnych do udziału ostatnim Interregionalnym Turnieju Par Open pn. Elbląska Wiosna Brydżowa, który odbędzie się w hotelu Arbiter, plac Słowiański 2 w poniedziałek 17 czerwca. Zapisy w dniu turnieju do godz. 16:45. Start o godz. 17. Zapraszamy.