Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli

512 918 555

Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dobre otwarcie Truso (siatkówka)

Elbląg, Dobre otwarcie Truso (siatkówka) fot. Anna Dembińska

Siatkarki elbląskiego Truso świetnie rozpoczęły turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski. Podopieczne Wojciecha Samulewskiego z łatwością pokonały TKS-T Budowlani Toruń 3:0. Zobacz zdjęcia z meczu. Jutro nasza drużyna zmierzy się z UKS Sprint Płociczno-Tartak.

Od dziś do niedzieli (23-26 lutego) w Elblągu rozgrywany jest turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek. W hali przy Gimnazjum nr 9 o awans do półfinałów walczy sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie A znalazł się BAS Białystok, Zryw-Volley Iława oraz ESPES Sparta Warszawa, a w B UKS Sprint Płociczno-Tartak, TKS-T Budowlani Toruń oraz Truso Elbląg. Awans do kolejnej fazy turnieju wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup, pozostałe zespoły zagrają o 5 i 6 miejsca. Ostatniego dnia turnieju odbędą się mecze o miejsca 1-2 i 3-4, a dwie najlepsze drużyny uzyskają przepustkę do półfinału mistrzostw Polski. Dziś rozegrano pierwsze mecze. Najpierw na parkiet wybiegły siatkarki BAS Białystok i Sparty Warszawa. Drużyna ze stolicy nie dała żadnych szans rywalkom i zwyciężyła 3:0. Po nich na boisku pojawiły się gospodynie oraz zawodniczki TKS-T Budowlani Toruń. Elblążanki od początku przeważały rywalki umiejętnościami i pokonały je 3:0.
     Pierwsze akcje meczu jeszcze nie wskazywały, że nasze siatkarki odniosą gładkie zwycięstwo, bo gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. W końcu elblążanki odskoczyły na dwa oczka (8:6), jednak zaraz straciły przewagę przez własne błędy. Przyjezdne zanotowały za to dwa asy serwisowe i to one prowadziły 10:8. Po przerwie zarządzonej na prośbę Wojciecha Samulewskiego, trzy punkty dla naszej drużyny zdobyła Julia Głowacka, dwa w ataku i jeden posyłając asa serwisowego. Elblążanki były zdecydowanie bardziej skuteczne w ataku i po kolejnym już dobrym uderzeniu Aleksandry Szczygłowskiej prowadziły 16:12. Do końca pierwszej partii siatkarki Truso utrzymywały trzy-czteropunktową przewagę, by ostatecznie wygrać go 25:20.
     Początek kolejnego seta miał podobny przebieg co pierwszy, bo walka była dość wyrównana i torunianki nie pozwalały naszej drużynie odskoczyć. Obie drużyny często myliły się w polu serwisowym. Elblążanki zdołały w końcu odskoczyć na kilka punktów, a gdy na zagrywce pojawiła się Julia Głowacka, nasza drużyna zdobyła siedem punktów z rzędu i prowadziła już 19:7. Siatkarki Budowlanych popełniały błąd za błędem, nasze z kolei nie miały problemów ani z przyjęciem, ani z wykańczaniem akcji. Końcówka seta była dużo bardziej wyrównana, jednak rywalki były w stanie zminimalizować straty jedynie do dziewięciu punktów (21:12). Wynik drugiej partii na 25:14 ustanowiła Daria Pik, posyłając asa serwisowego.
     Trzeciego seta gospodynie rozpoczęły wręcz perfekcyjnie i szybko objęły prowadzenie 5:1. Co prawda rywalki doszły na dwa punkty, jednak po atakach Darii Pik i Julii Głowackiej znów odskoczyły na cztery oczka. W tej partii nie brakowało długich wymian, ciekawych obron, a zwycięsko z nich wychodziła nasza drużyna. Bardzo dobrze w ataku prezentowała się Aleksandra Szczygłowska, a po zagrywce punktowej Izabeli Giecewicz, Truso prowadziło już 15:8. Po przerwie zarządzonej na prośbę szkoleniowca toruńskiej ekipy, obraz gry nie uległ zmianie. Nasze siatkarki zdobyły siedem punktów w jednym ustawieniu, przyjezdne nie radziły sobie w praktycznie żadnym elemencie. Trener Wojciech Samulewski rotował składem, na parkiecie pojawiły się zmienniczki i Truso wygrało trzeciego seta 25:11 i cały mecz 3:0.

MKS Truso Elbląg - TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:20; 25:14; 25:11)
     Truso
: Pik, Głowacka, Giecewicz, Kańduła, Wołodko, Szczygłowska, Bogacz, Markowicz, Wójcicka, Kaczmarczyk, Bartnicka, Kowalczyk, Dziąbowska.
     Budowlani: Puchalska, Wolińska, Sztuczka, Zawacka, Danielewicz, Zarębska, Kochanowicz, Banaszkiewicz, Jarlak, Buchalska, Pańska.

Terminarz:
     23.02.2017 (czwartek):

BAS Białystok - ESPES Sparta Warszawa 0:3
     MKS Truso Elbląg - TKS-T Budowlani Toruń 3:0
     24.02.2017 (piątek):
     MKS Zryw-Volley Iława - ESPES Sparta Warszawa
     około 45. minut po zakończeniu UKS Sprint Płociczno-Tartak - TKS-T Budowlani Toruń
     16:00 BAS Białystok - MKS Zryw-Volley Iława
     około 45. minut po zakończeniu MKS Truso Elbląg - UKS Sprint Płociczno-Tartak
     25.02.2017 (sobota):
     10:00 mecze o miejsce 5 i 6 - 3 drużyna grupy A z 3 drużyną grupy B
     45 min po zakończeniu zwycięzca grupy A - druga drużyna grupy B
     45 min po zakończeniu zwycięzca grupy B - druga drużyna gupy A
     26.02.2016 (niedziela):
     10:00 mecz o 3. miejsce
     45 min po zakończeniu mecz o 1. miejsce
     Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Wstęp wolny.