Dawny Elbl庵

Ewenement natury Ewenement natury

Emocji nie brakowa這, ale trzy punkty zosta造 w Gdyni (pi趾a r璚zna)

Elbl庵, Emocji nie brakowa這, ale trzy punkty zosta造 w Gdyni (pi趾a r璚zna) fot. Anna Dembi雟ka

Nie powiod這 si elbl御kim szczypiornistkom w pierwszym pojedynku sezonu 2017/2018. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy przegra造 w Gdyni z miejscowym Vistalem 25:26. Zobacz zdj璚ia z meczu.

Dzisiejsze starcie pomi璠zy EKS a Vistalem 鄉ia這 mo積a by這 nazwa hitem pierwszej kolejki PGNiG Superligi kobiet, bowiem naprzeciwko siebie stan窸y mistrzynie Polski i br您owe medalistki minionego sezonu. Dru篡ny spotka造 si ju ze sob w okresie przygotowawczym i wtedy g鏎 z tego pojedynku wysz造 elbl捫anki (28:25). W obu dru篡nach dosz這 do sporych zmian, z Vistalu odesz豉 m.in. najskuteczniejsza zawodniczka Monika Kobyli雟ka, w naszym zespole pojawi這 si a sze嗆 nowych pi趾arek. Przed spotkaniem bardzo trudno by這 wskaza faworyta, za rywalkami przemawia fakt, 瞠 graj na w豉snym parkiecie, jednak nasza dru篡na w Tr鎩mie軼ie zawsze wspierana jest przez du瞠 grono kibic闚. Tak by這 i tym razem.
     Mecz rozpocz掖 si od nieskutecznych akcji po obu stronach. Weronik Kordowieck pokona豉 dopiero w 4. minucie spotkania Sylwia Lisewska. Do stanu 3:3 bramki pada造 naprzemiennie. W kolejnych akcjach elbl捫anki mia造 problemy z zatrzymaniem rozp璠zonych gospody, a te albo wywalcza造 rzuty karne (do 10 minuty mia造 a cztery) albo po b喚dzie naszych pi趾arek wyprowadza造 kontrataki. Od 8. do 13. minuty Vistal zdoby pi耩 bramek z rz璠u i tablica wynik闚 wskazywa豉 8:3. Niemoc naszych pi趾arek trwa豉 a siedem minut, by w ko鎍u przerwa豉 j Patrycja 安ier瞠wska. Skuteczne interwencje Solomiji Szywerskiej ratowa造 nasz dru篡n przed utrat kolejnych goli. W 20. minucie do siatki trafi豉 najlepsza strzelczyni minionego sezonu, a straty do trzech bramek zniwelowa豉 Aleksandra J璠rzejczyk. Ostatnie minuty pierwszej po這wy zdominowa造 przyjezdne. Na pierwszy plan wysun窸a si nasza golkiperka, w ko鎍u pad豉 bramka z ko豉, dwie dorzuci豉 Magda Balsam i na przerw dru篡ny zesz造 przy wyniku remisowym po 12.
     Nied逝go po wznowieniu nasza dru篡na mog豉 wyj嗆 na prowadzenie, po tym jak rzut karny wywalczy豉 Joanna Waga, jednak pi趾a wyl康owa豉 obok bramki. Rywalki zaraz odskoczy造 na dwa trafienia, jednak po golu Magdy Balsam, EKS mia tylko oczko mniej. W 41. minucie do wyr闚nania 16:16 doprowadzi豉 Aleksandra Stok這sa. Pi趾arki Vistalu zbyt 豉two dochodzi造 do pozycji rzutowych, cz瘰to staj帷 oko w oko tylko z Solomij Szywersk. B喚dy w obronie umo磧iwi造 gospodyniom ponownie zbudowa niewielk przewag. Przy stanie 22:20 o czas poprosi Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu dobre interwencje naszej do鈍iadczonej bramkarki po raz kolejny umo磧iwi造 Startowi na doprowadzenie do remisu po 24. Wydawa這 si, 瞠 niesione dopingiem elbl御kich kibic闚, podopieczne Andrzeja Niewrzawy w ko鎍u wyjd na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Do ko鎍a spotkania pozosta這 nieco ponad sto sekund, niestety zaraz na 豉wk kar pow璠rowa豉 Aleksandra Dorsz. Graj帷e w przewadze gospodynie 豉two zdoby造 25. bramk, w odpowiedzi do siatki Ma貪orzaty Gapskiej trafi豉 Aleksandra Stok這sa. Dwadzie軼ia sekund przed ko鎍em spotkania swoj drug w tym meczu bramk rzuci豉 Aneta ζbuda i to Vistal by w komfortowej sytuacji. Elbl捫anki szybko wznowi造 akcje, doprowadzi造 do pozycji rzutowej, niestety pi趾 odbi豉 popularna Ryba i trzy punkty pozosta造 w Gdyni.

Vistal Gdynia - Kram Start Elbl庵 26:25 (12:12)
     Vistal:
Kordowiecka, Gapska, Kami雟ka - Zych 8, Janiszewska 7, Koz這wska 3, ζbuda 2, Matieli 2, Kulwi雟ka 2, Blaszkowska 1, Stanulewicz 1, P瘯ala, Gutkowska, Kowalczyk, Borys豉wska, U軼inowicz.
     Start: Szywerska, Powaga - Lisewska 7, Balsam 3, J璠rzejczyk 3, Szynkaruk 3, Stok這sa 3, Yashchuk 2, Waga 1, Dorsz 1, Kozimur 1, 安ier瞠wska 1,Choroma雟ka, 安ierczek, Kwieci雟ka, Gerej.