Kram Start wysoko wygrywa w Austrii (piłka ręczna)

Niesiona dopingiem swoich kibiców drużyna Kram Startu Elbląg rozpoczęła zmagania w Challenge Cup od zwycięstwa nad UHC Müllner Bau Stockerau 28:17. Mecz rewanżowy 1/16 finału odbędzie 19 listopada w Elblągu.

Elbląska drużyna jest w trakcie maratonu meczowego. W miniony wtorek mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa nad mistrzyniami Polski, a już następnego dnia drużyna musiała rozpocząć przygotowania do kolejnego spotkania. Wczoraj zespół Andrzeja Niewrzawy udał się do Austrii, gdzie wspierany przez swoich najwierniejszych kibiców rozpoczął zmagania w Challenge Cup. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie nasza drużyna dotarła aż do półfinału, co było dużym sukcesem. Celem na tegoroczny udział w pucharach europejskich jest zajście jak najdalej, a nawet powtórzenie sukcesu sprzed roku. Pierwszym przeciwnikiem Kram Startu był UHC Müllner Bau Stockerau - czwarta drużyna minionego sezonu ligi austriackiej.
       Przez pierwsze minuty spotkania gra była bardzo wyrównana, a gdy do bramki trafiła Magda Balsam, a zaraz po niej rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, Kram Start prowadził 5:3. Gospodynie znalazły sposób na przedarcie się przez naszą defensywę i po kwadransie gry było 5:5. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym spotkaniu. Od tego czasu podopieczne Andrzeja Niewrzawy zdominowały rywalki. Elblążanki raz za razem trafiały do siatki i nawet przerwy zarządzane na prośbę trenera miejscowych na niewiele się zdały. Start zdobył sześć bramek z rzędu i prowadził 12:5. Do końca pierwszej połowy Austriaczki zdołały odrobić jedną bramkę i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 7:13.
       Po zmianie stron obraz gdy nie uległ zbytnio zmianie. Na parkiecie nadal rządziły elblążanki, a trener mógł swobodnie rotować składem. Gdy w 38. minucie kolejny rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, Kram Start miał już dziewięć goli przewagi. Gospodynie miały ogromne problemy ze sforsowanie defensywy naszej drużyny. Elblążanki z kolei były bardzo skuteczne w ataku, do tego między słupkami świetnie spisywała się Klaudia Powaga. Kwadrans przed zakończeniem pojedynku podopieczne Andrzeja Niewrzawy miały dziesięć goli przewagi, a w 54. prowadziły już 27:14. W końcówce meczu gospodynie zdołały odrobić trzy bramki, a wynik meczu na 28:17 ustanowiła Aleksandra Jędrzejczyk.
       - Przeciwnik stawiał opór przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania - powiedziała Justyna Stelina. - Było to spowodowane przede wszystkim naszą słabą skutecznością. Pozostała część meczu toczyła się pod nasze dyktando. Ważne jest to, że zaprezentować się mogły wszystkie zawodniczki. Teraz czekamy na rewanż - dodała trenerka.

UHC Müllner Bau Stockerau - Kram Start Elbląg 17:28 (7:13)
       Start
: Powaga, Szywerska - Świerżewska 4, Andrzejewska 4, Lisewska 3, Muchocka 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Balsam 2, Kwiecińska 2, Grobelska 2, Gerej 1, Dankowska 1, Szopińska.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 19 listopada w hali Sportowo - Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Wcześniej jednak, bo 16 listopada nasza drużyna uda się do Kościerzyny, by tam zagrać ostatni mecz pierwszej rundy z UKS PCM.