Meblarze zdali pierwszy test (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze zdali pierwszy test (piłka ręczna)

Od wysokiej wygranej rozpoczęli okres gier kontrolnych szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg. Drużyna Jacka Będzikowskiego pokonała Pomezanię Malbork 36:21. W sobotę Meblarze zmierzą się na wyjeździe ze Spójnią Gdynia w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Piłkarze ręczni Wójcika dziesięć dni temu wznowili treningi, jednak nadal część zawodników nie bierze udziału w zajęciach. Od dawna wiadomo, że do końca sezonu na parkiecie nie zobaczymy Kamila Netza, a kilka dni temu zapadła decyzja o operacji Jakuba Malczewskiego, który również nie będzie już mógł pomóc drużynie. Z urazami boryka się także Michał Tórz i Paweł Adamczak. Po kilku dniach treningów na własnych obiektach elblążanie udali się do Malborka, by tam rozegrać pierwszy mecz kontrolny przed rundą rewanżową. I-ligowa Pomezania od początku meczu zmuszona była gonić wynik i w 15. minucie przegrywała 4:8. Gospodarze mozolnie odrabiali straty i na przerwę zeszli przegrywając jedynie 11:12. Po zmianie stron znów na parkiecie dominowali zawodnicy Wójcika, którzy w 34. minucie mieli już sześć bramek przewagi. Pokaz umiejętności elblążanie zaprezentowali od 46. minuty, kiedy to co rusz trafiali do siatki Pomezanii i do końca spotkania rzucili trzynaście bramek, a stracili tylko jedną. Drużyna Jacka Będzikowskiego wygrała 36:21. Warto podkreślić powrót do gry Damiana Malandego, który w tym spotkaniu rzucił dwie bramki.

Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 36:21 (11:12)
       Wójcik
: Dudek, Ram, Fiodor - Dorsz 7, Adamczak Piotr 6, Szopa 5, Kupiec 4, Olszewski 4, Moryń 3, Janiszewski 2, Nowakowski 2, Malandy 2, Żółtak 1.

Nasza drużyna ma jeszcze w planach trzy sparingi. 24 stycznia elblążanie udadzą się do Gdańska, gdzie zagrają z Wybrzeżem, 27 stycznia w Kwidzynie z MMTS, a 31 stycznia z Warmią u siebie. Wcześniej jednak podopiecznych Jacka Będzikowskiego czekają rozgrywki Pucharu Polski. W najbliższą sobotę (21 stycznia) w ramach 1/16 finału elblążanie zmierzą w Gdyni z miejscową Spójnią, z którą to w poprzednim sezonie rywalizowali w I lidze. Gdynianie aspirują do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, do tej pory na trzynaście spotkań, jedenastokrotnie wygrywali, ponieśli tylko jedną porażkę i raz zremisowali. Podopieczni Marcina Markuszewskiego na pewno postawią naszej drużynie ciężkie warunki. Wiadomo już, że w razie zwycięstwa naszej drużyny w 1/8 finału Wójcik podejmie Azoty Puławy.