Medalowa wiosna na basenie

Elbląg, Medalowa wiosna na basenie
(fot. UKP Jedynka)

500 młodych pływaków w wieku 7-13 lat z całej Polski i Kaliningradu rywalizowało w CRW Dolinka podczas XI Elbląskiej Wiosny Pływackiej. Gospodarz zawodów – UKP Jedynka Elbląg – zdobył w klasyfikacji klubów trzecie miejsce. Zobacz zdjęcia.

- Elbląska Wiosna Pływacka z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem w pływackim światku. Nas cieszą coraz lepsze wyniki uzyskiwane przez elbląskich pływaków – mówiła Sylwia Domżalska, prezes UKP „Jedynka”.
       Dla niektórych zawodników był to debiut w zawodach pływackich. Była trema, ale elbląscy zawodnicy spisali się naprawdę dobrze. Doskonale wypadła Martyna Waśniewska z UKP Jedynka, która zajęła pierwsze miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym (1:12:85 min.) oraz na 200 metrów w tym samym stylu (2:35:41) oraz drugie miejsce na 200 metrów stylem dowolnym (2:25:24 min.).
       Na najwyższym stopniu podium stanęła też Dominika Tylkie na na 50 m metrów stylem klasycznym (39:69) i na tym samym dystansie stylem grzbietowym (34:75). Do swojej zdobyczy medalowej elblążanka dorzuciła też brąz na 100 metrów stylem grzbietowym.
       Wśród chłopców wyróżniał się Dariusz Ostałowski, który zdobył złoty medal na 100m stylem grzbietowym (1:19:87). Na 200 metrów stylem grzbietowym był trzeci (2:56:66).
       Elblążanie zdobyli w sumie kilkanaście medali w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach, co pozwoliło UKS Jedynka zająć trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej na 27 drużyn. Nasze miasto reprezentowały także kluby: Pirat i Orzeł.