UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto dopłaci, Orlik "wyląduje" (aktualizacja)

 
Elbląg, W połowie 2016 r. przy SP 15 będzie Orlik lekkoatletyczny
W połowie 2016 r. przy SP 15 będzie Orlik lekkoatletyczny (fot. arch. AD)
Reklama

Potrzeba było dwóch prób, by w końcu wyłonić wykonawcę Orlika lekkoatletycznego przy SP 15. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PHU MAX Sp. z o.o z Warszawy. Co prawda, założenie cenowe i tak przekraczało budżet, jaki miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję, ale prezydent Elbląga Witold Wróblewski zdecydował: budujemy. Miasto dorzuci 50 tys. zł i Orlik powstanie. Pierwszy taki w mieście.

Nowoczesny obiekt będzie posiadał m.in. 4-torową, 200-metrową bieżnię okrężną, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą. Będą też boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Cały teren zostanie oświetlony, a na budynku zamontowane zostaną kamery monitoringu.
       Firmy, które zgłosiły się do pierwszego przetargu, zaproponowały ceny, które przewyższały kwotę jaką miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję. Podobnie było przy drugim przetargu. Ostatecznie prezydent Witold Wróblewski zdecydował, że miasto dorzuci 50 tys. zł i za łączną kwotę 772 tys. 440 zł firma PHU MAX Sp. z o.o z Warszawy Orlika wybuduje. Jutro (29 grudnia) podpisana zostanie umowa. Wykonawca będzie miał pół roku na prace.
       Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz ze środków przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej wynosi 350 tys. zł.

  Elbląg, Dzisiaj w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z wykonawcą inwestycji
Dzisiaj w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z wykonawcą inwestycji (fot. AD)


      
       Aktualizacja z wtorku: Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Elblągu podpisano umowę na budowę lekkoatletycznego Orlika. - Jeśli temperatury będą nam sprzyjać, to prace zakończymy przed czerwcowym terminem - mówi Marek Pastwa z warszawskiej firmy, która wygrała przetarg. - To nie jest duży obiekt, wykonywaliśmy większe, więc nie powinniśmy mieć problemów z realizacją tego zadania.
       - Obiekt będzie wykorzystywany nie tylko na potrzeby szkoły, ale także organizacji miejskich zawodów lekkoatletycznych - dodaje Bogusław Milusz, wiceprezydent Elbląga.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama