Piątek 15-12-2017, imieniny Waleriana, Celiny

512 918 555

Batorowo od strony wody Batorowo od strony wody

Młode kadrowiczki przegrały ze Startem (piłka ręczna)

Elbląg, Młode kadrowiczki przegrały ze Startem (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Na inaugurację Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, elbląski Kram Start pokonał młodzieżową reprezentację Polski 32:23. Zobacz zdjęcia z meczu. Jutro nasza drużyna zmierzy się z młodymi szczypiornistkami z Chin.

W elbląskim turnieju udział biorą cztery drużyny: Kram Start Elbląg, młodzieżowa reprezentacja Polski, młodzieżowa reprezentacja Chin oraz Vistal Gdynia. W składzie naszej ekipy zabrakło Ewy Andrzejewskiej, która dostała wolne po powrocie z mistrzostw Europy. Przez problemy zdrowotne na parkiecie nie pojawiła się Joanna Waga i Aleksandra Stokłosa. W protokole meczowym pojawiły się natomiast nazwiska młodych zawodniczek: Marii Michalskiej, Dominiki Hawryszko i Alicji Klarkowskiej. Z trybun zmagania naszych zawodniczek i młodych reprezentantek Polski obserwował trener kadry seniorskiej Leszek Krowicki.
     Nasza drużyna nienajlepiej rozpoczęła starcie z młodzieżowymi reprezentantkami. Elblążanki najpierw zgubiły piłkę, a chwilę później pomyliły się przy podaniu i Polki prowadziły 2:0. Zaraz nasze zawodniczki doprowadziły do wyrównania, a po dwóch golach Aleksandry Kwiecińskiej było 4:3. W kolejnych akcjach elblążanki popełniały błąd za błędem, mocno szwankowało rozegranie, a młode rywalki nie marnowały danych im szans. Przyjezdne z łatwością przedzierały się przez defensywę EKS, rzuciły trzy bramki z rzędu i tym samym odskoczyły na dwa trafienia. Widząc nieporadność swoich podopiecznych, o przerwę poprosił trener Andrzej Niewrzawa. W końcu niemoc Startu przerwała Magda Balsam, która jak się później ukazało miała stuprocentową skuteczność w spotkaniu. Gospodynie turnieju wzmocniły obronę i po kontrze wykorzystanej przez wspomnianą skrzydłową, było 8:8. Od tego czasu gra się wyrównała i toczyła praktycznie bramka za bramkę. Od 20. minuty spotkania elblążanki zdominowały rywalki i do końca pierwszej połowy pozwoliły młodym szczypiornistkom rzucić tylko jedną bramkę, a same umieściły piłkę w siatce ośmiokrotnie. Nieźle do kontr biegała Dominika Grobelska, a w ataku z łatwością Polki ogrywała Patrycja Świerżewska. Na przerwę zespoły udały się przy wyniku 19:11 dla EKS.
     Druga odsłona zawodów rozpoczęła się od obrony rzutu karnego przez Sołomiję Szywerską. Zaraz potem dwukrotnie naszą bramkarkę pokonała Natalia Stokowiec i na tym zakończyło się odrabianie strat przez przyjezdne. Elblążanki nieźle przesuwały się w obronie, czym zmuszały rywalki do popełniania błędów. W 37. minucie, po trafieniu Sylwii Lisewskiej, Kram Start prowadził 24:14, a na jedenastobramkowe prowadzenie wyprowadziła naszą drużynę Magda Balsam. Gospodynie kontrolowały przebieg meczu, trener Andrzej Niewrzawa mógł swobodnie rotować składem. Między słupkami pojawiła się Alicja Klarkowska, dobrze w ataku spisywała się Aleksandra Jędrzejczyk. Przy stanie 30:19 o przerwę poprosił trener Tomasz Konitz. Zaraz po wznowieniu na parkiecie pojawiła się Dominika Hawryszko oraz Maria Michalska i chwilę później skrzydłowa Startu zdobyła dla naszej drużyny 31. bramkę. Do końca spotkania gra była wyrównana, a na dalsze powiększanie przewagi nie pozwoliła elblążankom Oliwia Kamińska, notując kilka skutecznych interwencji. EKS pokonał młodzieżową reprezentację Polski 32:23.

Kram Start Elbląg - Młodzieżowa Reprezentacja Polski 32:23 (19:11)
     Start:
Powaga, Szywerska, Klarkowska - Balsam 6, Jędrzejczyk 5, Lisewska 5, Dankowska 4, Świerżewska 4, Grobelska 2, Muchocka 2, Kwiecińska 2, Gerej 1, Michalska 1, Hawryszko, Szopińska.