UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mundial obejrzymy na lodowisku

 
Elbląg, Tak elblążanie kibicowali podczas Euro 2012. Mecz Polska - Grecja
Tak elblążanie kibicowali podczas Euro 2012. Mecz Polska - Grecja (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Reklama

Nasze wcześniejsze informacje na temat Elbląskiej Strefy Kibica podczas Mundialu się potwierdziły. Strefa będzie działać w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej. Ma pomieścić do dwóch tysięcy widzów, a jej organizacja kosztować ok. 120 tysięcy złotych.

Elbląska Strefa Kibica ma działać przez cały Mundial, począwszy od 14 czerwca. - Będzie działać pod dachem, w hali lodowisku Helena, dzięki czemu będziemy uniezależnieni od kaprysów pogody – przekonuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Nie bez znaczenia, jak wskazują urzędnicy, są też koszty. - Strefa będzie kosztować 120 tysięcy złotych, z czego 80 procent kwoty będzie pokryta przez sponsorów. Listę sponsorów musimy wysłać do FIFA, mamy nadzieję, że zostanie ona zaakceptowana – mówi Adam Jocz, dyrektor departamentu promocji i kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       - Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji, ale ze względu na koszty organizacji wybór padł na halę lodowiska. Strefę w tym miejscu zorganizujemy własnymi siłami – dodaje Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Chcemy, by strefa miała charakter rodzinny, dlatego będzie też przygotowana strefa gier i zabaw dla dzieci.
       - Szczegóły dotyczące wydarzeń dopinamy. Przewidujemy występy artystyczne w przerwach między meczami, będzie też można się podczas meczów coś w strefie zjeść i napić się na przykład piwa. Do 15 lipca przeniesiemy do strefy wydarzenia planowane z okazji Lata w Formie – zapowiada Adam Jocz.
       Wstęp do Elbląskiej Strefy Kibica będzie bezpłatny. Będzie ona mogła pomieścić do dwóch tysięcy widzów. - Będzie można tu obejrzeć prawie wszystkie spotkania Mundialu, przy okazji ostatnich meczów grupowych, które będą odbywać się o tej samej porze, przeprowadzimy wśród mieszkańców głosowanie, który mecz chcą obejrzeć – zapewnia Andrzej Bugajny.
       Przykład ze strefą kibica podczas Euro 2012 pokazuje, że mecze Polaków będzie chciało obejrzeć więcej niż 2 tysiące widzów. Co wtedy? - Z naszych informacji wynika, że stref kibica powstanie w Elblągu więcej, bo ceny za nadawanie sygnału są w tym roku naprawdę atrakcyjne. Mamy nadzieję, że wypełni się i miejska strefa, i te pozostałe i dzięki temu ruch kibiców się rozłoży – dodaje Andrzej Bugajny.
       Elbląski samorząd za prawa do emisji sygnału z Mundialu zapłaci Telewizji Polskiej 20 tysięcy złotych. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama