UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na rowerze do Marianki

 
Elbląg, Na rowerze do Marianki
(fot. MOSiR)

MOSiR w Elblągu oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Gminy w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Celem kwietniowej jazdy będzie gotycki kościół w Mariance koło Pasłęka. Start w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 10 z ronda Kaliningrad.

Kwietniowa jazda będzie prowadziła po urozmaiconych terenowo drogach. Zapoznamy się z drogami asfaltowymi, jak i z płyt betonowych. Będzie też odrobina szutrów. Do tego wszystkiego dojdą zjazdy i podjazdy, także nudy na pewno nie będzie. A nade wszystko będzie zabytkowy kościół gotycki w Mariance.
       - Kościół przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont, obejmujący w zasadzie wszystkie elementy konstrukcji. Podczas tych prac konserwatorzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odkryli unikatowe polichromie oraz dekoracje. Będziemy mieli szansę je obejrzeć oraz przyjrzeć się oryginalnemu wyposażeniu świątyni, która bez zniszczeń przetrwała II wojnę światową – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
       - Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, zwłaszcza że wiosenna aura bywa zdradliwa – przypomina Marek Kamm. 
       Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
       - Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.
       Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!
       Udział w wycieczce jest bezpłatny.  Dla uczestników imprezy będą przygotowane mapy szlaku GreenVelo po Warmii i okolicach.
      
       Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Nowina-Pilona-Pasieki-Weklice-Zielony Grąd-Marianka-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-ELBLĄG.
       Zobacz na mapie. Łączna długość trasy to około 41 km.
        
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama