UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od zawodnika do sędziego Baltic Cup

 
Elbląg, Od zawodnika do sędziego Baltic Cup
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Reklama

Komisja sędziowska rozpoczynającego się dziś (12 października) 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” i 24. Polish Open Championships liczy 17 sędziów zagranicznych i 8 z Polski. Wśród nich jest człowiek, który kiedyś był zawodnikiem, później trenerem występujących na tym turnieju tancerzy, a dziś na nim sędziuje.

Marek Kucharczyk – bo o nim mowa – w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” bierze udział od samego początku, czyli od 2000 roku. Kiedyś sam był oceniany na tym turnieju, dziś to on ocenia.
       - Początkowo uczestniczyłem w „Baltic Cup” jako tancerz Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, później, kiedy zdobyłem uprawnienia instruktorskie, tańczyli tu moi podopieczni – mówi Marek Kucharczyk.
       Bo żeby zostać sędzią, wcześniej trzeba być tancerzem, ponadto posiadanie tytułu sędziego poprzedza staż i egzamin. - Sędziowanie na turniejach nie należy do łatwych zadań – dodaje Antoni Czyżyk, trener i sędzia taneczny, dyrektor CSE „Światowid”, który jest organizatorem MFT „Baltic Cup”. – Konieczna jest wiedza, ale też przekonanie o słuszności podejmowanych decyzji, zwłaszcza że równolegle z pracą sędziów pary oceniają widzowie, którzy we własnym zakresie także dokonują porównania ich umiejętności. Bywają tu spore rozbieżności, dlatego trzeba być odpornym psychicznie.
       Jak podkreśla Marek Kucharczyk, najtrudniejszy w pracy sędziego na turniejach tańca jest właśnie ten stres związany z oczekiwaniami publiczności. - My, sędziowie, mamy kryteria, według których oceniamy zawodników – mówi Marek Kucharczyk. – Patrzymy, czy para tańczy do muzyki i jak ją interpretuje, oceniamy choreografię i zachowanie odpowiedniego rytmu w tańcu, a także zwracamy uwagę na relację partner - partnerka. Mniej istotne, ale także oceniane, są stroje tancerzy.
       Podczas „Baltic Cup” stosowany będzie system sędziowania 3.0. Sprowadza się on do oceny dwóch "komponentów" technicznych i dwóch artystycznych Sędziowie mają do dyspozycji stopniowanie ocen co 0,25 punktów w skali od 0 do 10. W ćwierćfinale i w półfinale sześciu sędziów ocenia pary w kryterium technicznym, a sześciu w artystycznym, natomiast w finale oba kryteria ocenia cały skład sędziowski.
       - Co ważne system ten w praktyce powoduje, że jeden sędzia nie jest w stanie "pociągnąć" mocno pary w górę lub w dół, ponieważ w sytuacji, gdy oceny danego sędziego odbiegają znacząco od średniej, wówczas jego noty nie są brane pod uwagę - wyjaśnia Marek Kucharczyk.
       W tegorocznej edycji tancerzy oceniać będą sędziowie z krajów regionu Morza Bałtyckiego oraz z Włoch, Hiszpanii, Francji, Austrii, Izraela, Malty i Holandii.
       Przypomnijmy – Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” odbędzie się w dniach 12-14 października w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad Baltic Cup objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
      

       Patronem medialnym Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • czyżby kucharczyk startował na radnego? taka pseudo promocja pod płaszczykiem dziadzi czyżyka? już jeden się tutaj reklamował na grzbietach dzieci i biegaczy. .. widać taka opcja na kryzys finansów waszej partii? a wołodia użycza swojego portaliku kolesiom, licząc że reklamy wpadną z rzędu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 5
  ciekawy(2018-10-12)
 • widzę wołodia cenzurę wprowadził, żeby tylko o popaprańcach żle nikt nie mówił. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  ciekawy(2018-10-12)
 • nie startuje i politykę ma gdzieś. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 5
  (2018-10-12)
 • raczej polityka jego, po DCM, dziwne że nie garuje w niemieckim więzieniu. .. może kiedyś doczekamy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  kreciol(2018-10-12)
 • Marku serdeczne gratulacje jesteś przykładem jak należy ciężką praca idąc przez życie osiągnąć sukces. Frajerami i nieudacznikami życiowymi nie przejmuj się rób swoje.Polecam pogóglować a dowiedzą się wszystkiego ale do tego trzeba znać języki i mieć wiedze o ekonomi, a zapewne komentujący ciekawy i kręcioł żyja w świecie plotek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  Kat.,Na.,Idiotów(2018-10-12)
 • Każda gazeta w kraju liczy na datki pewne. A te najpewniejsze to z każdego publicznego kotła. Liczą na kasę z reklam i z urzęu i z jednostek urzędowi podległych. Kiedyś, gdy pełniłam wysoką rangą funkcję odebrałam pewną nagrodę w Olsztynie. Następnego dnia przyszły do mnie i zapytały, czy chciałabym się tą nagrodą pochwalić. Odpowiedziałam, że nie ma czym się chwalić, bo za todostaję co miesiąc kasę i że jeśli chcą mogą napisać, że taka nagroda została przeze mnie do masta przywieziona. Pani z gazety rzekła, że chyba się nie rozumiemy i że ona chce zrobić reklamę mojej osobę za kasę za sponsoring. Odmówiłam i już nigdy niczego pozytywnego o sobie w tym medium na mój temat nie dopatrzyłam. Negatywne. .. owszem. Takie mamy media. Dopóki nie wejdzie zakaz wpłacenia chociaż by złotówki z publicznego garneczka, będziemy mieli to co mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  @ciekawy(2018-10-12)
 • Jeżeli sukcesem jest urzedas w mosirze, to faktycznie Kucharczyk odniósł sukces
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  kreciol(2018-10-12)
Reklama