UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatnia szansa na pierwsze piłkarskie kroki

 
Elbląg, Karol Przybyła jest koordynatorem szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu
Karol Przybyła jest koordynatorem szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Od nowego roku szkolnego, jak już informowaliśmy, w Elblągu ruszy Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. To szansa na zwiększenie poziomu sportowego w drużynach młodzieżowych Olimpii Elbląg, tak by mogły one z powodzeniem rywalizować na najwyższych szczeblach rozgrywek. Co nowego dzieje się w tej sprawie?

Od 1 września 2018 ruszy Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Elblągu. W pierwszym roku działalności będą się tu szkolić piłkarze w ramach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. W szkole planowane jest utworzenie wszystkich roczników.
       - Są pewne kłopoty z klasą trzecią, do nauki w której jest najmniej chętnych – mówi Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.
       W pierwszej turze do nauki w szkole zostało zakwalifikowanych 90 dzieci, które w budynku przy ul. Agrykola (w dzisiejszym Gimnazjum nr 5) rozpoczną naukę i piłkarskie treningi od nowego roku szkolnego.
       - To ma być kuźnia talentów. Według mnie to najlepsza droga, aby zostać profesjonalnym piłkarzem. Porządnie się wyszkolić i postawić pierwsze kroki w piłce profesjonalnej. Olimpia może być takim klubem, gdzie rozpocznie się szkolenie młodzieży z Elbląg i okolic – mówił Paweł Guminiak.
       - Mamy przykład Eryka Filipczyka, który takie szkolenie przeszedł w Gimnazjalnym Ośrodku Szkolenia, trwającym trzy lata. Teraz mówimy o możliwości takiego szkolenia przez osiem lat szkoły podstawowej i potem kontynuacji przez cztery lata szkoły średniej – tłumaczy Karol Przybyła, koordynator szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Elblągu.
       Co ciekawe, podjęcie nauki w ośrodku nie oznacza, że młody kandydat na piłkarza zostanie zawodnikiem Olimpii. Jest możliwa sytuacja, gdzie uczeń (przykładowo) z Ostródy w tygodniu będzie uczył się w Elblągu, a mecze ligowe będzie rozgrywał w dotychczasowym klubie.
       - Chcemy, żeby w tym ośrodku uczyli się najlepsi. Jeżeli ktoś będzie się nadawał, to będziemy go do Olimpii zapraszać. Mamy zasadę, że do Olimpii może przyjść zawodnik, który będzie co najmniej w „jedenastce”. Chcemy kogoś, kto jest lepszy od naszych zawodników, wtedy może przyjść do Olimpii. Jednocześnie zawodnicy Olimpii mają szansę trenować z najlepszymi zawodnikami z województwa – mówił Paweł Guminiak.

  Elbląg, Młodzi piłkarze będą mogli pójść w ślady najzdolniejszych wychowanków Olimpii
Młodzi piłkarze będą mogli pójść w ślady najzdolniejszych wychowanków Olimpii (fot. AD)


       Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego jest też szansą na podniesienie poziomu sportowego młodzieżowych drużyn Olimpii. - Dzięki temu ośrodkowi możemy jeszcze bardziej odskoczyć województwu i zbliżyć się do średniej krajowej. Jako przykład podam Centralną Ligę Juniorów. Rozgrywki wojewódzkie wygrywamy w cuglach, a potem zderzamy się z rzeczywistością i jest bardzo, bardzo ciężko. Jeżeli nie przejdziemy procesu właściwego szkolenia ze szkołą i ośrodkiem, to nigdy nie będziemy w stanie dorównać klubom, które od lat takie ośrodki mają. Nie mamy szans gry jak równy z Legią, Jagiellonią, Lechem, Lechią jeżeli przez kilka lat nie będzie funkcjonował taki ośrodek – mówił prezes Olimpii.
       Do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego można składać dokumenty do najbliższego piątku. W poniedziałek na boisku przy ul. Skrzydlatej odbędą się testy sprawnościowe.
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przybyla trener kordynator jak on pilki dobrze nie kopnął
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 9
  Haaa(2018-05-09)
 • My wierzymy Tylko w ZKS Olimpio o nasz o nasz. Dobrze się stało, że szkolimy młodzież. Do boju Olimpio, śmiało, zuchwale bez leku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  kolega_pikieta(2018-05-09)
 • Karolek wielki mi trener...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 11
  S(2018-05-09)
 • Karol to wybitny specjalista i profesjonalista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 8
  kolega_karola(2018-05-09)
 • A co to znaczy dobrze kopnac? Poszedł w edukację, jest po studiach i wysokich kursach UEFA. Mourinho też nie grał a trener wybitny. A ty gdzie grałeś cwaniaczku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 3
  Konfitura (2018-05-09)
 • Jakiś juniorek nie wystawiany teraz płacze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 2
  Robciu(2018-05-09)
 • To nic dobrego dla OE nie znaczy prezes bedzie miał teraz tyle młodziezy ze w OE wogole nie bedzie transferow tylko juniorzy i spadek z ligii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 11
  AntyJunior(2018-05-09)
 • A ja uważam, że to super rozwiązanie. Przyszłość piłki elbląskiej. Brawo moje dziecko już tam jest zapisane i liczę, że się rozwinie, a zapewnienia UM o wysokim poziomie edukacji mnie ugruntowały w tej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  (2018-05-09)
 • Najwięksi hejterzy, to marni niespełnieni piłkarze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  (2018-05-09)
 • Zaprezentowany trenerek powinien nauczyć się kultury osobistej, a przede wszystkim panować nad podległą pod niego młodzieżą. Na gali sportu na zwróconą mu uwagę, że młodzież zachowuje się skandalicznie zareagował w sposób niewłaściwy i mało profesjonalny. "Pan" trenerek ma uczyć i wychowywać młodzież, a nie wypraszać zaproszonych gości przez Pana Prezydenta Miasta na święto elbląskiego sportu. Także szanowny "trenerku" więcej pokory i poszanowania osób trzecich. Poza tym ta szkoła to niewypał. Jak można zmuszać rodziców i młodzież do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu? W myśl zasady nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam i nie będziesz z nami grał !!! Co z chłopcami którzy po zakończeniu edukacji na poziomie Szkoły podstawowej nie chcą iść do liceum jedynego i słusznego? Albo Ci którzy niestety są mniej zdolni edukacyjnie i nadają się do zawodówek? Ich skreślicie w myśl w/w zasady?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  pablozen(2018-05-09)
 • Trener Przybyła nie jest na pewno najlepszą kandydaturą na to stanowisko (jest wielu dużo lepiej pracujących z młodzieżą), lecz jest trenerem który najlepiej trzyma palec wiadomo gdzie prezesowi-plebanowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  ech(2018-05-09)
 • Ale zazdrość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  (2018-05-09)
Reklama