Pewna wygrana piłkarek Startu

Elbląg, Pewna wygrana piłkarek Startu

Piłkarki Kram Startu pomyślnie rozpoczęły mecze kontrolne z ligowymi rywalami. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały UKS PCM Kościerzyna różnicą ośmiu bramek (38:30), a dziś po raz drugi zmierzą się z tą drużyną, a także z kielecką Koroną. Zobacz zdjęcia ze sparingu.

Po bardzo intensywnym okresie przygotowawczym w Cetniewie, elbląskie piłkarki mogły spróbować swoim sił w starciu z UKS PCM Kościerzyna. Dla miejscowych kibiców była to pierwsza okazja, by zobaczyć w akcji przemeblowaną drużynę. Trener Andrzej Niewrzawa jako pierwsze na parkiet posłał nowe zawodniczki: Hannę Yashchuk, Katarzynę Kozimur, Darię Szynkaruk oraz Barbarę Choromańską. Na boisku wspomagały je dobrze już znane Patrycja Świerżewska i Daria Gerej, a między słupkami Alicja Klarkowska. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a pierwsze dwie bramki dla naszej drużyny zdobyła Patrycja Świerżewska. Gospodynie kilkukrotnie starały się dogrywać do nowej kołowej, która w pierwszej połowie była najskuteczniejszą piłkarką EKS, rzucając trzy bramki. Na tablicy wyników kilkukrotnie widniał remis, a po kwadransie na boisku pojawiły się kolejne zawodniczki. Elblążanki odskakiwały rywalkom na dwie-trzy bramki, jednak nie były w stanie utrzymać prowadzenia i na przerwę zeszły przy wyniku 17:17. Po zmianie stron osiemnastą bramkę dla EKS rzuciła Aleksandra Dorsz. Przyjezdne próbowały gonić wynik, jednak skuteczniejsze były elblążanki i w 41. minucie odskoczyły na cztery gole. Przewaga podopiecznych Andrzeja Niewrzawy mogła być większa, jednak niekiedy oddawały one niedokładne rzuty, a także zbyt łatwo pozwalały rywalkom na przedzieranie się przez defensywę. W ostatnich minutach meczu gospodynie przyśpieszyły i odskoczyły na bezpieczną przewagę, by ostatecznie zakończyć spotkanie przekonującym zwycięstwem 38:30.
       - W zespole jest kilka nowych dziewczyn i potrzeba zgrania. Najważniejsze jest to, że zagrały wszystkie zawodniczki w różnych zestawieniach. Na razie za wcześnie na oceny. Ważny będzie turniej w Elblągu pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem ligi, który powie o nas już dużo więcej - powiedziała Justyna Stelina.

Kram Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 38:30 (17:17)
       Klarkowska, Powaga, Szywerska - Jędrzejczyk 5, Świerżewskwa 5, Kwiecińska 5, Waga 5, Kozimur 4, Dorsz 3, Choromańska 3, Yashchuk 3, Szynkaruk 2, Stokłosa 2, Lisewska 1, Świerczek, Gerej, Hawryszko.

Już dziś o godz 11:30 Start zagra z beniaminkiem PGNiG Superligi Koroną Kielce, a o 18:30 ponownie z UKS PCM Kościerzyna. Oba mecze odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, wstęp wolny.