Pięć goli przy Agrykoli (piłka nożna)

Elbląg, Pięć goli przy Agrykoli (piłka nożna)

Dobry mecz zobaczyli w niedzielę kibice zgromadzeni na stadionie przy Agrykoli. Olimpia pokonała rezerwy Lechii Gdańsk 3:2 (1:1). Po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją, w drugiej połowie na placu gry pojawił się Anton Kołosow. Zobacz fotoreportaż.

Piłkarze mają za sobą najtrudniejszy czas przygotowań do nowego sezonu i widać, że z każdym dniem poruszają się żwawiej po boisku, a gra w piłkę sprawia im coraz większą przyjemność. W niedzielę dobrze zaprezentowały się obydwie ekipy. Nie zabrakło walki, ładnych akcji i pięknych bramek. Ostatecznie Olimpia zwyciężyła grające w III lidze pomorsko-zachodniopomorskiej rezerwy Lechii Gdańsk 3:2.
       Początek spotkania był dość nerwowy i patrząc z perspektywy całego meczu był to najsłabszy fragment gry w wykonaniu elblążan. Olimpia miała w tym czasie spore problemy z rozgrywaniem piłki i po dziesięciu minutach przegrywała 0:1. Po akcji prawą stroną Wojciech Daniel odbił piłkę po strzale Bartłomieja Pawłowskiego, ale był bezradny przy dobitce Juliusza Letniowskiego. W 20 min. Lechia mogła, a właściwie powinna prowadzić 2:0. Po kontrataku zamykający akcję Bartłomiej Danowski uderzył jednak zbyt lekko i udanie interweniował Daniel. Żółto-biało-niebiescy złapali rytm po półgodzinie i zaczęli stwarzać sobie okazje do wyrównania. Najpierw niecelnie uderzył Paweł Piceluk, a następnie bramkarz Lechii bronił z trudem po strzałach Patryka Sokołowskiego i jeszcze raz Piceluka. Nowy napastnik Olimpii wpisał się w końcu na listę strzelców skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką przez zawodnika gości w 41 minucie meczu.
        Po przerwie trener Adam Boros wymienił większość zawodników i gra Olimpii mogła podobać się jeszcze bardziej. Elblążanie grali dużo piłką i z łatwością dochodzili do bramkowych okazji. Po godzinie gry żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Jakuba Bojasa, Piceluk zagrał wzdłuż bramki, a piłkę skierował do siatki Kamil Graczyk. Po zaledwie trzech minutach elblążanie cieszyli się z kolejnej bramki. Piłkę przed polem karnym otrzymał Łukasz Pietroń i mocnym strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza gości. Prowadzeni przez dobrze znanego w Elblągu trenera Adama Fedoruka gdańszczanie zmniejszyli straty w końcówce. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Radosława Bukackiego, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Karol Zieliński. - Zagraliśmy dzisiaj w dobrych warunkach, na dobrym boisku, z dobrym przeciwnikiem – mówił po meczu Adam Boros – Poza początkowym fragmentem nasza gra mogła się podobać. Wszystko funkcjonuje coraz lepiej, choć czeka nas jeszcze sporo pracy przed startem ligi. Pomału układa się współpraca naszych zawodników z Pawłem Picelukiem, choć będziemy pracowali, by te podania do napastnika były jeszcze lepsze i dokładniejsze. Mieliśmy bardzo dobry okres gry w drugiej połowie, kiedy prezentowaliśmy jakość, dobrą grę na małej przestrzeni, ciekawe rozwiązania. Wyszliśmy dzisiaj w innym ustawieniu taktycznym i patrząc na nasz potencjał w linii pomocy i ataku, myślę, że będzie ono dla nas korzystniejsze - zakończył trener Olimpii.
       Warto wspomnieć też o powrocie na boisko kontuzjowanego niemal przez pół roku Antona Kołosowa. Ulubieniec kibiców z Agrykoli pojawił się na boisku w drugiej połowie zmieniając Pawła Piceluka i został przywitany przez fanów Olimpii gromkimi brawami. Kolejny sparing żółto-biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą środę, a ich rywalem będzie Sparta Brodnica. Mecz odbędzie się na stadionie przy Moniuszki o godz. 18.

Olimpia Elbląg - Lechia II Gdańsk 3:2 (1:1)

Piceluk 41(k), Graczyk 60, Pietroń 63 – Letniowski 10, Zieliński 81(k)