Pobiegli na orientację

Elbląg, Pobiegli na orientację
(fot. nadesłana)

XIX Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację odbyły się przy pięknej, wiosennej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się w Bażantarni przy zabytkowej muszli koncertowej. Na starcie stawili się uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Kamionka Wielkiego oraz Gimnazjum nr 3, 7 oraz innych szkól elbląskich. Był to klasyczny bieg na orientację.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 3 minuty w danej kategorii wiekowej. Limit czasu wynosił 120 minut. W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci. Z uwagi na skalę mapy 1:10 000 /1cm >>> 100 m/ oraz ulistnienie i przez to pogorszoną widoczność rzeźby, zawodnicy mieli pewne problemy z zaliczaniem punktów kontrolnych.
       W kategorii OPEN- K zwyciężyła Olga Stolarska przed Danutą Mikielską /Nadleśnictwo Olsztynek/, a trzecia była Janina Banach /Pasłęk/. W kategorii rodzin zwyciężyła rodzina Witkowskich, drugie miejsce zajęli Masłowscy, trzecie zaś Orzechowscy.
       W kategorii gimnazjum-dziewczęta zwyciężyła Julia Typańska przed Gabrielą Szczepanik i Aleksandrą Strzelecką. W kategorii gimnazjum-chłopcy zwyciężył Piotr Banach, drugi był Patryk Czapka, trzeci Dastin Burzyński.
       W kategorii szkoły ponadgimnazjalne-dziewczęta zwyciężyła Martyna Mazur, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne-chłopcy Dominik Cwilik.
       Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii OPEN- mężczyźni, gdzie zwyciężył Jakub Ossowski z 16. batalionu dowodzenia przed Przemysławem Prokopiukiem z Ostródy, a trzeci był Piotr Światkowski.
       Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na każdego zawodnika czekał na mecie napój chłodzący. Protestów nie zanotowano.

Zawody zorganizował i przeprowadził Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 PDZ, przy wsparciu starostwa powiatowego.