UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomóż wydać książkę o Starcie Elbląg!

 
Elbląg, - Skusiło mnie to, że o historii Startu jeszcze nikt nie napisał - mówi Michał Libuda
- Skusiło mnie to, że o historii Startu jeszcze nikt nie napisał - mówi Michał Libuda (fot. Anna Dembińska)

Elblążanin Michał Libuda z tysięcy artykułów prasowych, wywiadów, meczowych sprawozdań na przestrzeni 50 lat oraz własnych rozmów z osobami związanymi z elbląską piłką ręczną utkał opowieść, którą czyta się jednym tchem. To opowieść o Starcie Elbląg, której wydanie może zależeć również od Ciebie!

- Co Cię podkusiło, by opisać historię Startu Elbląg? Czy tylko to, że w tym roku przypada 50-lecie powstania seniorskiej drużyny kobiecej, które zbiega się z jubileuszem 100-lecia piłki ręcznej w Polsce?
       - To był jeden z argumentów do wydania tej publikacji. Ale tak naprawdę skusiło mnie to, że o tym jeszcze nikt nie napisał. Że taki klub, z taką tradycją, takimi kibicami i historią zasługuje na to, by mieć chociaż jedną publikację, która spisuje jego dzieje. Szukając materiałów, nie znalazłem podobnego wydawnictwa. Jubileusz 50-lecia Startu i 100-lecia piłki ręcznej w Polsce spotęgował tylko chęć wydania takiej publikacji.

  Elbląg, Okładka książki o Starcie
Okładka książki o Starcie


      
       - Jak klub odniósł się do Twoich planów?
      
- Klub udostępnił mi swoje kroniki, pełne wycinków z gazet. Nie wiedziałem, że one w ogóle istnieją. Mogłem dzięki temu pewne rzeczy sobie uporządkować i za to serdecznie dziękuję. Nie było żadnych przeszkód.
      
       - Książka o historii Startu jest napisana, ale z jej wydaniem jest problem, bo brakuje na ten cel pieniędzy. Musiałeś rozpocząć zbiórkę w internecie, by zebrać pieniądze na druk... 
      
- Zwracałem się do różnych instytucji, w tym również miejskich, ale problemem są fundusze i ja to rozumiem. Brakuje pieniędzy na wiele rzeczy, a co dopiero na taką książeczkę, która miałem przyjemność napisać. Myślałem, że uda się znaleźć jakiegoś sponsora, który sfinansowałby druk, a książki byłyby rozdane... W końcu jednak musiałem zrobi zrzutkę w internecie, która cały czas trwa. Przewiduję, że uda się znaleźć 100 chętnych osób, które w zamian za egzemplarz książki z podziękowaniami, wesprą zbiórkę.
      
       - Dużo osób zapoznało się z treścią maszynopisu? Jakie były reakcje?
      
- To było zaledwie kilka osób, najbliżsi znajomi. Chciałbym zaznaczyć jednak, że treść książki to nie są moje spostrzeżenia, składają się na nią głównie fragmenty artykułów, wypowiedzi osób związanych ze Startem, opublikowanych w prasie na przestrzeni lat, uzupełnione o moje rozmowy i ułożone w spójną całość. Tak trzeba do tej książki podchodzić.
      
       Więcej o książce „Rękodzieło. Jak przez 50 lat utrzymać klub piłki ręcznej kobiet?” przeczytasz tutaj.
      
      


      
 Patronat nad publikacją sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama