Poświąteczne granie Truso

Elbląg, Poświąteczne granie Truso

W dniach 28-30 grudnia odbył się XI Sylwestrowy Turniej w piłce siatkowej dziewcząt w Malborku. Jak co roku, również i w tym drużyna MKS Truso Elbląg brała udział w poświątecznych siatkarskich zmaganiach.

Organizatorom turnieju udało się zaprosić do udziału takie zespoły jak Sparta Warszawa (zeszłoroczne wicemistrzynie Polski w kategorii kadetek), ŁKS Łódź i APS Rumia. Łącznie w kategorii juniorek rywalizowało sześć zespołów systemem "każdy z każdym" grając trzy pełne sety.
       Juniorki prowadzone przez Wojciecha Samulewskiego pierwszego dnia zawodów zmierzyły się z gospodyniami - zespołem UKS "Orła" Malbork. Spotkanie to miało dość nierówny przebieg, ale zakończyło się zwycięstwem elblążanek 2:1. Drugi mecz, z Akademią Piłki Siatkowej Rumia zakończył się również wygraną 3:0, choć po kilku dniach bożonarodzeniowej przerwy gra wszystkich zespołów charakteryzowała się pewną niestabilnością.
       Drugiego dnia na elbląskie siatkarki czekało duże trudniejsze zadanie, gdyż mierzyły się z seniorskim zespołem Sparty Warszawa I oraz Sparty Warszawa II. Mimo renomy mazowieckich zespołów, dziewczyny podeszły do meczów z dużym zaangażowaniem i wiarą w osiągniecie dobrego wyniku. Pierwsze spotkanie przegrane 1:2 ze starszymi siatkarkami dało duży zastrzyk pewności naszym zawodniczkom. Drugi mecz ze swoimi rówieśniczkami miał dwa oblicza. Pierwszy set, który bardzo pewnie i z ogromną przewagą wygrały warszawianki oraz kolejne dwie partie, gdzie siatkarki z Elbląga grały kapitalną siatkówkę. Ostatecznie jednak zeszły z parkietu pokonane w stosunku 1:2 mając w górze dwie piłki meczowe i przegrywając decydującego seta 26:28. Spotkanie równie dobrze mogło zakończyć się wygraną Truso.
       Trzeciego dnia malborskiego turnieju pozostał do rozegrania ostatni mecz decydujący
       o trzecim miejscu w zawodach z zespołem ŁKS-u Łódź. Zawodniczki z Łodzi grały bardzo techniczną siatkówkę przez co w pierwszym przegranym secie ciężko było dostosować się do ich stylu gry, jednak kolejne dwie partie to dobra gra w zagrywce oraz relacji blok-obrona, która zaprocentowała wygraną dwóch partii i końcowym sukcesie. Elbląski zespół zajął trzecie miejsce.

Miejmy nadzieję, że zmagania turniejowe zaprocentują i będą dobrym przetarciem przed zbliżającą się końcówką rozgrywek ligowych, w których MKS Truso Elbląg ma dużą szansę na zdobycie mistrzostwa województwa juniorek, a później przełoży się to na dobry wynik w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Wybrano również najlepsze zawodniczki turnieju, aż dwie nagrody przypadły siatkarkom MKS Truso Elbląg. Najlepszą atakującą została Izabela Giecewicz, natomiast najlepszą przyjmującą Aleksandra Szczygłowska.

Skład zespołu : Aleksandra Szczygłowska , Izabela Giecewicz , Aleksandra Wójcicka, Maja Kańduła, Gracja Bogacz, Karolina Kaczmarczyk , Daria Pik, Julia Dunajska , Agnieszka Kowalczyk, Paulina Markowicz.