Pucharowy awans Startu

Elbląg, Pucharowy awans Startu

Nasza drużyna nie zawiodła swoich kibiców w rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup, który odbył się w sobotni wieczór w Słowenii. Elblążanki pokonały ZRK Mlinotest Ajdovscina 26:22 (11:7) i awansowały do ćwierćfinału europejskich rozgrywek.

W pierwszym pucharowym meczu w ramach 1/8 finału Challenge Cup nasza drużyna pokonała w hali CSB ZRK Mlinotest Ajdovscina sześcioma golami. W dzisiejszym pojedynku Start bronił wypracowanej zaliczki. Przed spotkaniem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta. Elblążanki, co pokazał pierwszy pojedynek są lepszym zespołem, ale mecze rozgrywane w krajach dawnej Jugosławii są specyficzne. Fanatyczni kibice nie raz wywierali presję na arbitrach i powodowali nerwowe poczynania drużyn przyjezdnych.
       Na szczęście nasza drużyna od początku meczu poradziła sobie doskonale z presją i prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty. Elblążanki miały sześć goli zapasu, ale nie chciały dopuścić do nerwowej końcówki. Już do przerwy EKS prowadził czterema golami, a w drugiej odsłonie potwierdził dominację nad rywalem. Ostatecznie Start wygrał 26:22 i melduje się w ćwierćfinale Challenge Cup.

Tak relacjonowaliśmy mecz:
       Przypomnijmy, że pierwszy mecz w hali CSB zakończył się zwycięstwem Startu 28:22. Nasza drużyna ma więc sześć bramek zaliczki. To rywalki muszą odrabiać straty, a elblążankom uda się miejmy nadzieję kontrolować wynik pojedynku.

Początek spotkania o godz. 19. Informacja o wyniku meczu będzie do nas docierała co kilka minut i będziemy ją podawali w artykule. Prosimy o odświeżanie strony.

Mlinotest - Start

1 min. 0:0
       5 min. 2:4
       10 min. 3:6
       15 min. 4:7
       20 min. 4:10
       25 min. 5:10
       30 min. 7:11

Do przerwy EKS prowadzi w Słowenii czterema bramkami i jest bliski awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Jest więc lepiej niż dobrze. Do relacji wrócimy na początku drugiej odsłony.

31 min. 7:11
       35 min. 8:13
       40 min. 11:19
       45 min. 12:20
       50 min. 17:20
       54 min. 18:22
       60 min. 22:26
       Koniec meczu

Serdecznie dziękujemy za informacje o wyniku meczu Panu Przemysławowi Cegielskiemu, kibicowi Startu Elbląg.