UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Salwator Cup 2016

 
Elbląg, Salwator Cup 2016
fot. nadesłana
Reklama

W sobotę, 6 lutego w godzinach 10.30-16.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się III Salwator Cup  2016 – Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki „Dwójek” Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Salwator Elbląg.

W sobotnim turnieju wzięło udział 30 zespołów z 8 klubów (52 zawodników). Poza 2 elbląskimi klubami – IKS Atak Elbląg i gospodarzami PUKS Salwator Elbląg, do naszego
       miasta przybyły zespoły SP 6 Kwidzyn, UKS Trefl Gdynia, LUKS Wilczek Wilkowo, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański, PSP 3 Starogard Gdański oraz Energa Gedania Gdańsk. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach. Na sześciu boiskach rozegrano 113 spotkań. W kategorii „singli – rzucanka siatkarska” rozegrano jednosetowe mecze do 11 pkt bez wymaganej różnicy 2 pkt. W kategorii „dwójek” rozegrano mecze do 2 wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele spotkań było bardzozaciętych. W „singlach” w wielu pojedynkach o zwycięstwie często decydowała najmniejsza z możliwych przewag. W „dwójkach” wiele meczów zakończyło się tie-breakiem. W najmłodszej kategorii „singli – rzucanka siatkarska” wystartowało 6 zawodniczek i 2 zawodników. Rozegrali oni turniej systemem „każdy z każdym”. Po emocjonującej walce, na zakończenie rywalizacji okazało się, że trzy pierwsze zawodniczki, mają identyczny bilans wygranych meczów. Po podliczeniu małych punktów wyłoniono zwycięzcę. Jednym małym punktem zwyciężyła Pola Gajewska (PUKS Salwator Elbląg), przed swoją siostrą Nataszą Gajewską (PUKS Salwator Elbląg) i trzema małymi punktami przed Ines Orłowską (PUKS Salwator Elbląg). U chłopców pierwsze miejsce zajął Nikodem Chłusewicz (PSP 3 Starogard Gdański) przed swoim kolegą klubowym Adamem Wińskim.W kategorii „dwójek” dziewcząt wystartowało 13 zespołów. Najpierw zespoły podzielone zostały na trzy grupy, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano 2 rundy barażowe, po których wyodrębniono cztery grupy. W tych grupach zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W turnieju zwyciężył zespół Energa Gedania Gdańsk I (Kinga Błaszkiewicz, Dominika Żmudzińska), który w finale pokonał LUKS Wilczek Wilkowo I (Katarzyna Olszewska, Oliwia Kuberska) 2:0 (11:8, 11:7) oraz SP 6 Kwidzyn (Natalia Szewczyk, Waleria Oprawa) 2:0 (11:4, 11:9). W meczu o drugie miejsce zespół LUKS Wilczek Wilkowo I pokonał SP 6 Kwidzyn 2:0 (11:4, 11:4).
       W kategorii „dwójek” chłopców wystartowało 9 zespołów, które w jednej grupie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Turniej zdominowały zespoły PSP 3 Starogard
       Gdański, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył zespół PSP 3 Starogard Gdański I (Antoni Wiński, Filip Szlachcikowski), który w całym turnieju przegrał tylko jednego seta, przed PSP 3 Starogard Gdański II (Juliusz Landsberg, Antoni Żabiński) i PSP 3 Starogard Gdański III (Hubert Pałkowski, Jakub Formela).
       Po zakończeniu każdej kategorii wiekowej udekorowano najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc I – III
       pamiątkowe medale. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do VII otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie zawodników.
      
       Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
       „single – rzucanka siatkarska dziewcząt” (rocznik 2008 i młodsi)
       1. Pola Gajewska – PUKS SALWATOR Elbląg
       2. Natasza Gajewska – PUKS SALWATOR Elbląg
       3. Ines Orłowska – PUKS SALWATOR Elbląg
       4. Natasza Romanowska – PUKS SALWATOR Elbląg
       5. Gabrysia Bukowska – PUKS SALWATOR Elbląg
       6. Emilia Kowalczyk – PUKS SALWATOR Elbląg
       „single – rzucanka siatkarska chłopców” (rocznik 2008 i młodsi)
       1. Nikodem Chłusewicz (PSP 3 Starogard Gdański)
       2. Adam Wiński (PSP 3 Starogard Gdański)
       „dwójki - dziewczęta” (rocznik 2005 i młodsi)
       1. ENERGA GEDANIA Gdańsk I (Kinga Błaszkiewicz, Dominika Żmudzińska)
       2. LUKS WILCZEK Wilkowo I (Katarzyna Olszewska, Oliwia Kuberska)
       3. SP 6 Kwidzyn (Natalia Szewczyk, Waleria Oprawa)
       4. ENERGA GEDANIA Gdańsk II (Weronika Kowalska, Oliwia Mach)
       5. UKS TREFL Gdynia (Olga Brüggermann, Aleksandra Woźniak)
       6. PUKS SALWATOR Elbląg I (Krystyna Jankowska, Magdalena Oziemkiewicz)
       7. IKS ATAK Elbląg (Martyna Burzyńska, Nikola Kaczmarzyk)
       8. LUKS WILCZEK Wilkowo II (Michalina Zapolska, Martyna Kubaczka)
       9. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański I (Olga Król, Weronika Kolasa)
       10. LUKS WILCZEK Wilkowo III (Daria Koziorzemska, Maja Marcinkowska)
       11. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański III (Julia Niezabitowska, Blanla Walkowiak)
       12. PUKS SALWATOR Elbląg II (Matylda Dwulat, Ines Orłowska)
       13. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański II (Wiktoria Lademann, Kinga Wrzosek)
       „dwójki - chłopcy” (rocznik 2005 i młodsi)
       1. PSP 3 Starogard Gdański I (Antoni Wiński, Filip Szlachcikowski)
       2. PSP 3 Starogard Gdański II (Juliusz Landsberg, Antoni Żabiński)
       3. PSP 3 Starogard Gdański III (Hubert Pałkowski, Jakub Formela).
       4. PUKS SALWATOR Elbląg I (Maciej Pietrzak, Grzegorz Wierzbicki)
       5. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański III (Maksymilian Walkowiak, Daniel Stefanowski)
       6. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański II (Daniel Niemczuk, Adrian Stępień)
       7. UKS OLIMPIJCZYK Pruszcz Gdański I (Wiktor Walio, Mateusz Parcej)
       8. PSP 3 Starogard Gdański IV (Paweł Kawka, Bartek Rajkowski)
       9. PUKS SALWATOR Elbląg II (Piotr Dubieleski, Jakub Nawrocki)
      
Marek Oziemkiewicz, PUKS Salwator Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama