Start gromi w Lublinie i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Start gromi w Lublinie i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski (piłka ręczna)

Bardzo przekonującym zwycięstwem zakończył się mecz 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Kram Start zmierzył się w Lublinie z I-ligowym MKS AZS UMCS. Po kwadransie gry elblążanki prowadziły 12:0, by ostatecznie wygrać 42:17 i awansować do ćwierćfinału.

Start w 1/8 finału Pucharu Polski trafił na niezbyt wymagającego rywala, dlatego też był zdecydowanym faworytem w dzisiejszym pojedynku. MKS AZS UMCS Lublin występuje w I lidze i obecnie zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.
       Od pierwszych minut meczu na pakiecie widoczna była różnica klas. Wynik meczu otworzyła Magda Balsam, a zaraz po niej dwukrotnie do protokołu meczowego wpisała się Patrycja Świerżewska. Gospodynie miały doskonałą okazję, by w końcu zdobyć pierwszą bramkę, jednak rzut karny Patrycji Szyszkowskiej obroniła Sołomija Szywerska. Z kolei z linii 7. metra nie pomyliła się Aleksandra Dankowska i EKS prowadził 4:0. Gdy nasze zawodniczki zdobyły kolejne dwie bramki, o czas poprosił szkoleniowiec AZS. Po wznowieniu lublinianki nadal nie mogły sobie poradzić z defensywą Startu, a same wielokrotnie faulowały nasze zawodniczki w polu karnym. W 11. minucie meczu faulowana została Magda Balsam i z urazem ręki opuściła parkiet. Podopieczna Andrzeja Niewrzawy znakomicie radziły sobie w ataku i raz za razem trafiały do siatki, by w 12. minucie prowadzić już 10:0. Gospodynie swoje pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 16. minucie meczu, EKS miał już wtedy na swoim koncie dwanaście goli. W kolejnych akcjach gra na chwilę się wyrównała, najpierw trzy bramki zdobyły nasze zawodniczki, by w odpowiedzi rywalki rzuciły tyle samo (4:15). Za chwile sytuacja się powtórzyła, z tym że obie drużyny zdobyły po dwa gole. Do końca pierwszej połowy lublinianki nie zdołały już pokonać defensywy EKS, a nasze zawodniczki trafiły sześciokrotnie i na przerwę zeszły przy prowadzeniu 24:6.
       Początek drugiej odsłony zawodów należał do Aleksandry Jędrzejczyk, która zdobyła dla naszej drużyny trzy bramki. Gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana i gospodynie regularnie trafiały do siatki. Na parkiet wróciła Magda Balsam, skuteczna była także nasza druga skrzydłowa Dominika Grobelska, która w dzisiejszym meczu miała także okazję sprawdzić się jako rozgrywająca. W 38. minucie lublinianki rzuciły 10. bramkę, EKS miał ich już o dwadzieścia więcej. Elblążanki grały bardzo dobrze w ataku, mniej doświadczone rywalki nie były w stanie ich zatrzymać. Kwadrans przed końcem spotkania Start po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu grał w osłabieniu, jednak i wtedy zdobywał kolejne gole, nie tracąc żadnego. W 50. minucie meczu, po bramce Magdaleny Szopińskiej, EKS prowadził już 37:13. Do końca pojedynku nadal dużo bardziej skuteczne były elblążanki, które ostatecznie wygrały mecz różnicą dwudziestu pięciu bramek (42:17). W ostatniej akcji mocno uderzona została Aleksandra Jędrzejczyk, która z bólem nogi opuściła parkiet.

MKS AZS UMCS Lublin - Kram Start Elbląg 17:42 (6:24)
       MKS
: Gruszecka - Kozak 4, Nazar 3, Lasek 3, Jarosz 3, Rossa 3, Tatara 1, Markowicz, Szyszkowska, Wawrzonek, Horbowska-Zaranek.
       Start: Szywerska, Powaga - Świerżewska 7, Grobelska 6, Stokłosa 6, Jędrzejczyk 5, Balsam 4, Szopińska 3, Lisewska 3, Gerej 3, Andrzejewska 2, Kwiecińska 2, Dankowska 1, Waga.

Korona Handball Kielce - MKS Lublin 26:30

Jutro Kram Start pozna rywala, z którym zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. 19 lutego zagra w Gdyni o kolejne ligowe punkty. Chętni na wyjazd na mecz z Vistalem proszeni są o zgłaszanie się pod nr tel 602629080.