Start pogonił Szczecin! (piłka ręczna)

Elbląg, Start pogonił Szczecin! (piłka ręczna)

Piłkarki Kram Startu, po porażce w Gdyni, wróciły na zwycięską ścieżkę. Nasza drużyna pokonała dziś (12 kwietnia) szczecińską Pogoń 29:26 i wywalczyły niezwykle cenne dwa punkty. Zobacz zdjęcia z meczu.

Worek z bramkami rozwiązała dziś Valentina Blazević. Naszym piłkarkom nie udało się wykończyć pierwszych ataków pozycyjnych. W końcu Adriannę Płaczek pokonała z linii 7. metra Sylwia Lisewska. Dobra obrona przyjezdnych i celne ataki zaowocowały prowadzeniem 3:1. W 7. minucie bramkę kontaktową zdobyła Ewa Andrzejewska i ta sama zawodniczka doprowadziła do wyrównania. Kolejne akcje to naprzemienna wymiana ciosów. Na kole zmuszona była grać dzisiejsza jubilatka Aleksandra Jędrzejczyk, bo przy jednej z akcji nieszczęśliwie w palce uderzona została Aleksandra Stokłosa. Na szczęście uraz okazał się niegroźny i nasza kołowa wróciła jeszcze w pierwszej połowie na parkiet. W 17. minucie Kram Start wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie (9:8). Szczecinianki zaraz doprowadziły do wyrównania, a gdy gola na 10:10 rzuciła Patrycja Noga, o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Dwie niewykończone akcje elblążanek i dwie bramki po drugiej stronie i tablica wyników wskazywała 10:12. Solomiję Szywerską między słupkami zmieniła Klaudia Powaga i zaraz zanotowała dobrą interwencję. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy rzutem z biodra zaskoczyła rywalki Paulina Muchocka, zaraz po niej gola zanotowała Magda Balsam i mieliśmy ósmy już remis. Wynik naszej drużyny trzymała Klaudia Powaga, która najpierw obroniła rzut Monik Bancilon, a chwilę później Valentiny Blazević. Nasza golkiperka prze sześć minut dała się pokonać tylko dwukrotnie i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 15:14.
       Na początku drugiej odsłony zawodów obie drużyny za bardzo chciały rzucić pierwszą bramkę, a rezultat był zupełnie odwrotny. W końcu, w 34. minucie, przez szczecińską defensywę przedarła się Joanna Waga. Nasza niezawodna kapitan chwilę później wywalczyła rzut karny, a na gola zamieniła go Sylwia Lisewska. Pogoń przełamała się dopiero w 36. minucie i po dwóch bramkach Patrycji Królikowskiej było 18:16. Na dalsze odrabianie strat nie pozwoliła Sołomija Szywerska, a na czterobramkowe prowadzenie wyprowadziła nasza drużynę Aleksandra Jędrzejczyk. Szczecinianki walczyły ambitnie i zaraz znów doszły na dwa trafienia. Elblążanki przez blisko pięć minut miały problemy z podwyższeniem prowadzenia, w końcu dokonała tego Aleksandra Stokłosa. Po przerwie zarządzonej na prośbę Adriana Struzika, jego podopieczne zniwelowały straty do jednej bramki (21:20). Gdy na ławkę kar powędrowała Sylwia Lisewska, przyjezdne doprowadziły do wyrównania po 23:23. Po powrocie na parkiet nasza najlepsza snajperka pokonała Adriannę Płaczek, świetnie w obronie ustawiła się Aleksandra Stokłosa i kolejną bramkę zdobyła Paulina Muchocka. Wyłączenie z rozegrania Sylwii Lisewskiej na niewiele się zdało. Nasze piłkarki mądrze konstruowały ataki, szczecinianki z kolei zaczęły grać bardzo nerwowo i zbyt szybko oddawały rzuty. W końcówce nie zabrakło widowiskowych akcji i po jednej z nich, kiedy to Magda Balsam wbiegła na koło i wykorzystała podanie Sylwii Lisewskiej, Start prowadził 28:25. Szczecinianki w ostatnich sekundach próbowały bronić jeden na jeden, a pod ich bramkę zerwała się nasza reprezentacyjna skrzydłowa, która ustanowiła wynik spotkania na 29:26.

Kram Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 29:26 (15:14)