UWAGA!

Tai chi, czyli skuteczny sposób na stres

 Elbląg, Tai chi, czyli skuteczny sposób na stres

Szukasz sposobu na relaks i wyciszenie? Masz wrażenie, że twoje mięśnie są spięte, a umysł przemęczony pracą i nadmiarem obowiązków? Zapisz się do sekcji Tai Chi w Centrum Tańca „Promyk” i naucz się skutecznie zwalczać stres.

Trening Tai Chi jest doskonałym sposobem na odprężenie i uwolnienie ciała oraz umysłu od napięć. Ćwiczenia polecane są dla każdego, kto pragnie się wyciszyć, a jednocześnie poprawić swoją ogólną sprawność. Trening skierowany jest dla osób, które nie mogą obciążać mięśni i kręgosłupa zbyt dynamicznymi ćwiczeniami.
       - Zapraszamy wszystkich do zapisów na treningi Tai Chi – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk” - Pierwsze zajęcia odbędą się 12 października o godzinie 20:00 i będą bezpłatnie. Sekcję poprowadzi doświadczony trener Rafał Szulkowski z YMAA Sopot-Gdańsk.
       Tai Chi to ćwiczenia fizyczne wykonywane według specjalnej sekwencji. Podczas treningu kładziony jest nacisk na koordynowanie ruchów z prawidłowym oddechem oraz utrzymanie równowagi i odpowiedniej postawy. Aktywność ta określana jest jako medytacja w ruchu – relaksuje nie tylko ciało, ale również umysł. Dzięki treningowi pozytywnie wpływamy na swoje zdrowie, pracujemy nad równowagą, koordynacją, sprawnością a także zgłębiamy tajniki samokontroli.
           
       Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
        tel. +48  55 611 01 30/40
        tel. kom. +48 609 977 220
        e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl 
      
Paula Radzikowska, CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ciemności ze Wschodu. O tym jakie zagrożenia duchowe niesie za sobą Tai chi można poczytać choćby w internecie.
  • To prawda
  • Tym razem japoński system płynnych ruchów ciała wykonywanych w stanie koncentracji umysłu i rozluźnienia ciała. Coraz częściej obecny w polskich szkołach jako zajęcia dodatkowe. Bywa nawet alternatywą dla zajęć WF. Praktykowany jest dla zdrowia jako forma medytacji oraz jako metoda samoobrony dzięki wykorzystaniu energii "chi". Na początku adept musi zapanować nad swym ciałem, potem nad umysłem, a na następnym etapie nad ich harmonijną współpracą: "Gdy w ruchu nie myśli się o ruchu, wtedy zaczyna się medytacja". Niestety: "Obok pozytywnych zjawisk, w medytacji mogą wystąpić pewne niekorzystne zjawiska, takie jak: utrata kontaktu z rzeczywistością, halucynacje, zarówno wzrokowe, jak i słuchowe, urojenia typu paranoidalnego, depersonalizacja oraz obce i nieznane dotąd odczucia somatyczne. Obniżenie funkcjonowania psychofizycznego, które jest pożądanym efektem medytacji, gdy przekroczy pewną granicę, może prowadzić do chwilowej hipoglikemii i hipoteksji, czyli ostrego obniżenia ciśnienia krwi. Efektem tego są bóle głowy i zawroty lub nawet omdlenie". To cytat z książki Krzysztofa Maćko "Tai Chi Chuan. Filozofia i praktyka"
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    trytytyyy(2018-10-04)
  • Te wszystkie jogi to antychrzwescijanskie szatański wymysły
Reklama