UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To sport, który uzależnia

 
Elbląg, Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz
Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Mają tylko kilka minut, żeby na parkiecie pokazać to, co potrafią - kluczem do tego jest ogromna koncentracja. To ona pomaga się im skupić i wprowadzić w odpowiedni klimat, bo taniec to sport, który wymaga nie tylko żelaznej kondycji, ale i artystycznego wyrazu. Uczestnikami 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup są tancerze z wielu zakątków świata, nie zabrakło również par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Zobacz fotoreportaż z sobotniej (13 października) gali.

Tegoroczna edycja Baltic Cup (12-14 października) zgromadziła ok. 300 par tanecznych z Polski, a także z takich krajów jak Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Czechy, Rosja, ale i Kanada czy Stany Zjednoczone. Wśród nich są tancerze EKT Jantar, również i ci najmłodsi, dla których jest to spore przeżycie.
       - Dzieci mają świadomość jakiej rangi jest ten turniej. Tańczą w swoim rodzinnym mieście z parami z całego świata, na tak dużym parkiecie, przy tak wspaniałej publiczności. Więc to jest dla nich największe wyzwanie – opowiadała Anna Czyżyk, która pracuje z tancerzami w wieku od 8 do 12 lat.
       Na Baltic Cup nie mogło zabraknąć również dorosłych. Paulina Karpińska i Grzegorz Ślusarski tańczą od kilkunastu lat, razem od pięciu. To nie jest ich pierwszy Baltic Cup, ale nie oznacza to, że emocji jest mniej. Jaki mają sposób na to, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie?

  Elbląg, Paulina Karpińska i Grzegorz Ślusarski
Paulina Karpińska i Grzegorz Ślusarski (fot. mw)

- Trzeba się mocno skoncentrować, przed każdym tańcem musimy myśleć zupełnie o czymś innym, szybko się przestawiamy – wyjaśniała Paulina.
       Co chcieliby osiągnąć jako tancerze? Na czym im zależy?
       - Chcemy jak najlepiej tańczyć. Tyle możemy zrobić, bo to, jak wypadniemy na mistrzostwach zależy również od innych par, od tego, jak się się rozwijają – mówił Grzegorz.
       Co najbardziej lubią w tym sporcie, co ich w nim pociąga?
       - Taniec uzależnia – przyznała Paulina.
       - Rywalizacja, adrenalina, emocje - dodał Grzegorz. - Tu można się rozwijać w wielu aspektach.
       Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz, którzy również reprezentują EKT Jantar, biorą udział w Baltic Cup od ponad dekady. Czym on dla nich jest? Jak go traktują?
       - Najtrudniej tańczyć u siebie. Tu publiczność czegoś oczekuje, jeśli na przykład coś nam nie wyjdzie, to wtedy czujemy, że zawiedliśmy nie tylko siebie, ale i bliskich – mówił Michał. - Ale oczywiście bardzo lubimy tańczyć w Elblągu, bo Baltic Cup to jeden z najlepszych turniejów na świecie. Mamy czym się pochwalić.
       Jak przyznał każdy turniej jest dla pary tanecznej rodzajem próby, okazją do poprawienia techniki.
       - Naszym celem jest to, żeby dobrze zatańczyć, wierzymy, że to się obroni. Nie koncentrujemy się na finale, wolimy być mile zaskoczeni – dodał elbląski tancerz.
       Para specjalizuje się w tańcach standardowych, który lubi najbardziej?
       - Wolimy tańce swingowe, na przykład walc angielski, fokstrot – dodał Michał. 
      
       Wyniki Baltic Cup znajdziecie tutaj
      

      

Patronem medialnym turnieju jest Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama