Trampkarze Olimpii górą w derbach województwa

Elbląg, Trampkarze Olimpii górą w derbach województwa

Mecz lidera ekstraklasy trampkarzy Olimpii ze Stomilem Olsztyn, dwóch największych klubów w województwie, zakończył się przekonującym zwycięstwem żółto-biało-niebieskich. Przed spotkaniem faworytem była Olimpia, która z kompletem punktów przewodziła w stawce. Stomil na koncie miał punkt po remisie z Naki II Olsztyn.

- Wiedzieliśmy, że Stomil jest dobrze zorganizowany taktycznie, a jego zawodnicy są nieźle wyszkoleni technicznie. My jednak chcieliśmy przeciwstawić się warunkami fizycznymi i przygotowaniem motorycznym: siłą i szybkością - poinformował trener Olimpii, Bohdan Konarzewski prowadzący zespół wspólnie z Rafałem Starzyńskim.
       Od początku spotkania Olimpia grała wysoko, dzięki czemu Stomil miał problemy z opuszczeniem własnej połowy. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 20. minuty, kiedy indywidualną akcją popisał się Dominik Kozera. W 26. min. do prostopadłego podania wystartował Dawid Winiarski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 40. min. to błąd bramkarza Stomilu, który wybijając piłkę podał do stojącego na 16. metrze Dawida Tatry, który wykorzystał prezent i było już 3:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.
       Po przerwie Olimpia nadal dominowała strzelając szybko kolejne dwa gole. Przy wyniku 5:0 przydarzył się moment dekoncentracji. Faul w obrębie pola bramkowego, rzut karny dla Stomilu, ostatecznie wykorzystany. Jak się później okazało, była to honorowa bramka dla gości. W końcowych minutach spotkania gole dla Olimpii dołożyli jeszcze Norbert Berdyczko oraz Mateusz Wiśniewski.
       Mecz zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem Olimpii, podparty dobrą organizacją gry oraz skutecznością. Trampkarze umocnili się na pozycji lidera w ekstraklasie.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Olimpia - Stomil Olsztyn 7:1 (3:0)
       Kozera (dwie), Winiarski (dwie), Tatara, Wiśniewski, Berdyczko

Olimpia: A.Sadowski, F.Redesiuk, N.Kozak, W.Kaczmarzyk, B.Kruczyński, B.Gorzycki, D.Tatara, D.Klemens, M.Wiśniewski, D.Winiarski, D.Kozera
       Ponadto zagrali: F.Sokół, B.Leszczyński, K.Płaza, F.Godlewski, J.Kołecki, K.Aniołowski, N.Berdyczko