Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy

Turniej Skrzatek i Skrzatów (tenis)

Elbląg, Turniej Skrzatek i Skrzatów (tenis)
(fot. nadesłana)

Dziś (17 stycznia) na kortach B&M Tennis Club odbył się kolejny turniej z serii JetSystem Active Team Junior Cup Skrzatek i Skrzatów. Był to wojewódzki turniej klasyfikacyjny wpisany do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek i zawodników z Elbląga, Olsztyna, Szczecina, Gdańska, Stawigudy.

W kategorii dziewczynek najlepsza okazała się Letycja Matuszewski, która w finale pokonała 6/1 6/1 Anastasie Svirskaia. Bardzo dobre III miejsce zajęła reprezentantka B&M Tennis Club Hania Jankowska. Drugą zawodniczką, która zajęła III miejsce została zawodniczka z Gdańska Angela Kisiel.
     W grze podwójnej I i III miejsce dla dziewczynek z Elbląga. III miejsce w parze z Zuzią Sedzik zajęła Lenka Węsierska z B&M Tennis Club, dla której był to pierwszy turniej w kategorii wiekowej. Brawo Lenka.
     Pierwszy tytuł w grze podwójnej zdobyła Hania Jankowska z B&M Tennis Club, która w parze z Angelą Kisiel ograły w finale parę Daria Korkuć/Alexandra Persson 6/1 6/1.
     W turnieju chłopców podwójne zwycięstwo zanotował Kuba Sowa, kolejny zawodnik B&M Tennis Club. W grze pojedynczej pokonał w finale Leona Zaorskiego 6/1 6/0. W grze podwójnej w parze z Piotrkiem Czaczkowski wygrali w finale z parą Szymon Kontraktowicz/Mikołaj Pasyniuk 6/1 6/0.
     Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na pierwszy w tym roku turniej JetSystem Active Team Junior Cup w kategorii zielonej ( do lat 10 ). Więcej informacji pod numerem telefonu 510 520 283510 520 283.