Wiktoria Gabis wicemistrzem Polski w strzelectwie

Elbląg, Wiktoria Gabis wicemistrzem Polski w strzelectwie

Wiktoria Gabis z klubu WKS Flota Elbląg została wicemistrzem Polski w strzelectwie sportowym. Srebrny medal wywalczyła w konkurencji karabin sportowy.

W dniach 27-30 września w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Reprezentująca klub WKS Flota Elbląg 15-letnia Wiktoria Gabis zdobyła srebrny medal w konkurencji karabin sportowy leżąc, która rozgrywana jest na dystansie 50 metrów. Podczas tych samych zawodów Wiktoria zdobyła również 9. miejsce w karabinie pneumatycznym a dwa tygodnie wcześniej, w trakcie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, wywalczyła dwa brązowe medale w konkurencjach karabinowych.
       - Jestem dumny z mojej zawodniczki, cieszę się, że mamy w Elblągu wicemistrza Polski - mówi trener Wiktorii, Jerzy Domeracki. Mam nadzieję, że talent i dalsza praca pozwolą jej na odnoszenie jeszcze większych sukcesów - dodaje.
       W trakcie zakończonych właśnie Mistrzostw Polski dobry rezultat uzyskał również 14-letni Mateusz Stalmirski, który wywalczył 10. miejsce w karabinie pneumatycznym. - Mateusz w klubie jest od półtora roku. To młody zawodnik, który przykłada się do treningów i bardzo dobrze rokuje - mówi Jerzy Domeracki. - Liczę na jego kolejne występy - dodaje.
       Klub WKS Flota Elbląg czeka na kolejne dzieci i młodzież, która chciałaby spróbować swoich sił ćwicząc pod okiem trenerów i pasjonatów strzelectwa i zdobywać kolejne medale dla naszego miasta.