UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z Florydy z brązowym medalem (brydż)

 
Elbląg, Z Florydy z brązowym medalem  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Reklama

W dniach 21 września - 6 października w Orlando na Florydzie odbyły się Jubileuszowe 15. Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym. W pierwszym tygodniu mistrzostw odbył się maraton turniejów Drużynowych Mistrzostw Świata.Na starcie stanęło 96 renomowanych drużyn, a wśród nich Connector Poznań Polska, w której barwach wystąpił elblążanin Bogusław Gierulski ze swoim partnerem Jerzym Skrzypczakiem z Mrągowa.

W ceremonii otwarcia Rona Gianarigo prezydent Światowej Federacji Brydżowej powitał wszystkich zawodników z USA i ze świata życząc spektakularnych sukcesów i gry fair play. W pierwszym tygodniu mistrzostw odbył się maraton turniejów Drużynowych Mistrzostw Świata.Na starcie stanęło 96 renomowanych drużyn, a wśród nich Connector Poznań Polska, w której barwach wystąpił elblążanin Bogusław Gierulski ze swoim partnerem Jerzym Skrzypczakiem z Mrągowa. W fazie Round Robin po serii zwycięstw polska drużyna awansowała do grona ośmiu najlepszych drużyn na świecie. W rywalizacji o wejście do półfinału spotkała się z głównym faworytem do złotego medalu mistrzostw zawodową drużyną Zimmermann Monaco. Po pasjonującej walce ulegli tej drużynie, która w półfinale pokonała drużynę Spector USA a w finale znakomitą słynną drużynę włoską Lavazza zdobywając złoty medal i tytuł mistrza świata 2018. Drużynie Connector Poznań za awans ćwierćfinału należy się szacunek i gratulacje. W siódmym dniu mistrzostw Rona Gianarigo, prezydent  World Bridge Federation podjął wszystkich uczestników mistrzostw oficjalną uroczystą kolacją z okazji 60-lecia istnienia Światowej Federacji Brydża i jubileuszu 15. Otwartych Mistrzostw Świata.Podziękował wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i udział w upamiętnieniu jubileuszowych światowych wydarzeń sportowych. W  drugim tygodniu odbyły się turnieje Otwartych Mistrzostw Świata Par. W kierunku podium po najwyższe laury sportowe wystartowało 52 duetów z USA  i całego świata, wśród nich elblążanin Bogusław Gierulski ze swoim partnerem Jerzym Skrzypczakiem z Mrągowa. Duet rósł w siłę z rundy na rundę zajmując miejsce w top 10-tce a w przedostatnim dniu tygodnia zajmował już czwarte miejsce w rankingu. W decydującej rundzie pokazali swoje ostateczne oblicze i optymalną formę i rzutem na taśmę awansowali na trzeci stopień podium zdobywając prestiżowy brązowy medal i zaszczytny tytuł drugiego wicemistrza świata. W ostatnim dniu mistrzostw podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw laureatom wręczono prestiżowe trofea sportowe. Bogusław Gierulski zapisał nową piękną kartę w annałach historii Elbląga, regionu Warmii i Mazur, Polski Europy i świata. - Dobra atmosfera i zespołowość w duecie były niezbędne, by zdobyć brązowy medal - powiedział Bogusław Gierulski. - Wywalczenie go nie było łatwe. Z każdym turniejem radziliśmy sobie coraz lepiej, a w ostatniej rundzie finału to był już majstersztyk.Graliśmy na najwyższym światowym poziomie. W trudnych momentach każdy z nas wniósł coś do duetu i przyczynił się do końcowego triumfu.Na brązowy krążek czekałem już 40 lat, a tym bardziej się cieszę, że mogłem być częścią tej historii. Dla mnie i Jurka mistrzostwa świata to jest elita brydża. Dziękujemy za wsparcie, zrobimy wszystko, by dalej przynosić chlubę Elblągowi. Jesteśmy gotowi na kolejne sportowe wyzwania.. Zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Brydżowy Vilnius Cup 2018, który odbędzie się w dniach 17 - 21 października w Wilnie.
       Bogusław Gierulski brązowy medal mistrzostw świata 2018 zadedykował swojej żonie Zofii,która była z nim zarówno w dobrych, jak i złych chwilach ,która cieszyła się z jego sukcesów w trudnych momentach kariery sportowej. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego bardzo dziękuje Bogusławowi Gierulskiemu za znakomite osiągnięcia sportowe, promowanie pozytywnego wizerunku naszego miasta, Powiśla,Warmii i Żuław na arenie ogólnopolskiej,europejskiej i światowej w symbolicznym roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Ogromny szacunek i wielkie gratulacje.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama