UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zgłoś drużynę do Biegu Piekarczyka

 
Elbląg, Zgłoś drużynę do Biegu Piekarczyka
fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Reklama

Biegnąc pod szyldem firmy i w firmowych koszulkach zazwyczaj zawodnicy wyróżniają się z tłumu. Takich biegowych teamów, niemal na każdym biegu w Polsce, można zaobserwować wiele. Także w Elblągu nie brakuje chętnych drużyny, które w niedzielę, 3 czerwca, pobiegną razem z Piekarczykiem.

Podczas największych biegów w kraju możemy zaobserwować na trasie zawodników w tych samych koszulkach, zazwyczaj reprezentujących zakład pracy, klub sportowy, stowarzyszenie czy po prostu grupę dobrych znajomych. Wspólne bieganie wyzwala dodatkowe emocje, a wysiłek fizyczny, przyspieszone tętno i litry potu wylane na trasie, tylko wzmagają przyjemność, jaką niesie ze sobą ten wspaniały sport.
       Także w elbląskim Biegu Piekarczyka od kilku lat rośnie liczba drużyn. W ubiegłym roku na trasie można było zaobserwować biegaczy z dziewięciu ekip. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele m.in.: FLSmidth Maag Gear, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Elbląskiej Gazety Internetowej Portel.pl, 16 Batalionu Dowodzenia, Aresztu Śledczego w Elblągu, Krismar czy LKS Zantyr Sztum. Wszystko wskazuje na to, że także i w tym roku wspomniane drużyny zobaczymy na trasie Piekarczyka, a być może pojawią się również nowe ekipy.
       - W ubiegłym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wystartować jako drużyna i muszę przyznać, że był to bardzo dobry pomysł - tłumaczy Paulina, uczestniczka ubiegłorocznego Biegu Piekarczyka. - Nie nastawialiśmy się na super wynik, a bardziej chodziło nam o wspólne pokonanie trasy. W grupie zdecydowanie lepiej się biegnie, jeden pomaga drugiemu, wspieramy się nawzajem i o to właśnie chodzi w teamie. Mimo, że bieganie to sport indywidualny, my pokazujemy, że w drużynie też jest fajnie. Zachęcam wszystkich, by w miarę możliwości, także spróbowali swoich sił w grupie.
       Koszt uczestnictwa w jubileuszowym biegu wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Opłata pobierana jest także w Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid i wynosi 10 złotych. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem jedynie do 22 maja 2018 r.
       - Każda drużyna składa się z minimum pięciu osób i tworzą ją zawodnicy, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy nazwę zespołu oraz imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 25.05.2018 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka - klasyfikacja drużynowa.
      
       Aby dokonać rejestracji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie.
       Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama