UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

90 procent nauczycieli za strajkiem

 
Elbląg, 90 procent nauczycieli za strajkiem
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W elbląskich szkołach, w których już zakończyło się referendum, za strajkiem jest ponad 90 procent nauczycieli.Teraz czekają na rozwój wydarzeń i finał ewentualnych rozmów między rządem a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. - Sytuacja jest na pewno niepokojąca - przyznaje dyrektor jednej z elbląskich szkół podstawowych.

Przypomnijmy, że strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia, jeśli opowie się za nim większość głosujących w referendum nauczycieli i nie dojdzie do porozumienia między rządem a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w sprawie podwyżek w wysokości tysiąca złotych. Do 25 marca w większości szkół w kraju trwa referendum, w Elblągu ma się zakończyć w środę. Z nieoficjalnych danych wynika, że za strajkiem opowiada się ok. 90 proc. nauczycieli.  Np. w Szkole Podstawowej nr 6 to ok. 90 proc., w SP 19 - 96 proc., a w SP 21 - 92 proc. 
       - Jak sytuacja dalej się rozwinie, nie wiemy. Referendum zostało przeprowadzone, jednak jak będzie wyglądał 8 kwietnia, jeszcze nikt nie jest w stanie powiedzieć. Temat jest gorący, a sytuacja rozwija się na bieżąco – mówi nauczycielka elbląskiej podstawówki.
       - Obecnie trwają rozmowy na płaszczyźnie ZNP i rząd. Czekamy na rozwój wydarzeń – mówi Mirosława Dańczyszyn, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. - Dyrektorzy szkół muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Będziemy reagować na sytuację na bieżąco. Jest ona na pewno niepokojąca. Niepokój wśród nauczycieli jest duży.
       I nie tylko wśród nauczycieli, ponieważ pod znakiem zapytania stoją także egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalisty. - Niestety nic nie da się także powiedzieć o zaplanowanych egzaminach – dodaje dyrektorka. - Być może sytuacja do tego czasu się uspokoi i egzaminy odbędą się w terminie.
       - Docierają do nas różne głosy, w różnych szkołach różnie to wygląda. Dopiero po referendum będziemy wiedzieć, ilu nauczycieli mamy do dyspozycji. Czy będzie tak, jak planują niektóre samorządy, zatrudniać na przykład emerytowanych nauczycieli na umowę-zlecenie. Nie wiem jeszcze, jak sytuacja się rozwinie – mówił kilka dni temu podczas konferencji prasowej Edward Pietrulewicz, wiceprezydent Elbląga odpowiedzialny m.in. za oświatę.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Kolejna grupa roszczeniowych nierobów z wielkim ego chce wyszarpac kase w roku wyborczym. Jak sie nie podoba praca to zapraszamy dio sektora prywatnego - tam zobacyzcie co to prawdziwa praca bez przywilejow typu 13 pensja, 18 godzin rpacy w tygodniu, 3 miesiecznych wakacji, rocznych platnych urlopow na poratowanie zdrowia, dodatkow wiejskich itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  87 127
  (2019-03-20)
 • Uczniowie sprawdzają sprawdziany kolegów! Za co oni chcą podwyżkę?? Może za 2 miesiące wakacji? To są jakieś jaja! Darmozjady bez honoru!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  61 110
  absolwent (2019-03-20)
 • No to już niedługo będzie można przekonać się, jak to będzie, kiedy n-le posłuchają dobrych rad i pójdą na kasy do biedronki czy do sektora prywatnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  85 14
  (2019-03-20)
 • Przepraszam bardzo a niby za co ta podwyżka? Widziały gały jaką prace i płace brały. Jak sie nie podoba to zawsze się mozna zwolnic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  63 94
  (2019-03-20)
 • Długo nie trzeba było czekać, aż ktoś napisze o tym, że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo. Ty imbecylu! Uważasz, że kiedy on przygotowuje się do lekcji, sprawdza sprawdziany, robi wywiadówki. Rady Pedagogiczne, wyjeżdża z dziećmi na wycieczki, opracowuje mnóstwo dokumentacji itp ??? Wszystko to robi w czasie 18 godzin pracy ??? Jesteś najwyraźniej zbyt ułomny, żeby to zrozumieć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  105 49
  (2019-03-20)
 • Problem polega na tym, że jeśli zwolni się ich połowa z pracy, to sam będziesz swoje dzieci uczył, albo będziesz za to płacił prywatnemu nauczycielowi grube pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  57 26
  (2019-03-20)
 • Zlikwidujcie karte nauczyciela. Wtedy bede i za 2 tys. podwyzka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 19
  yeti(2019-03-20)
 • Jaśnie państwo obrażone powiedzieli że trzeba było nie dawać 13 rencistom tyko im 1000zł podwyżki może inni tak powiedza jak wy będziecie nieroby na emeryturze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 32
  (2019-03-20)
 • Niestety pewnych kwestii w ciągu 5 min faktów czy wydarzeń albo w jednym artykule na stronie się nie wytłumaczy, więc dla średnio ogarnięty Homo nie bardzo sapiens nie ma o nich pojęcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 8
  Medbe(2019-03-20)
 • przykre jest to jaka jest niska świadomość społeczna o tym, jak ciężko pracują nauczyciele... Bycie nauczycielem to nie tylko przychodzenie do szkoły i sprawdzianie testów. To również setki innych spraw oraz wielka odpowiedzialność. A jesli komuś się wydaje, że np. nauczycieli w klasach 1-3 podstawówki to leniwe nieroby to jest w olbrzymim błędzie gdyby nie one, to dalej byś nie umiał nawet pisać (choć niektórym moznaby tego zakazać patrząc po poziomie niektórych wypowiedzi)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  79 36
  absolwent 2lo(2019-03-20)
 • Dokładnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 10
  (2019-03-20)
 • A ja pracując 40 godzin na 3 zmiany jeszcze musze 2 godziny. Poświęcić czasu na odrabianie lekcji i przygotowanie na sparwdziany klasowki itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 13
  Luk286(2019-03-20)
Reklama