UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja PIT 2016 trwa

Elbląg, Akcja PIT 2016 trwa

US w Elblągu przypomina o sposobach na złożenie rozliczenia rocznego. Wypełnione zeznania można: przesłać drogą elektroniczną, przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego lub złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) .

Dlaczego warto złożyć zeznanie drogą elektroniczną?
       Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami.
       Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.
       Aby rozliczyć i wysłać swój PIT przez Internet wystarczy 5 kroków:
       1. wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
       2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka – Formularze, a następnie wypełnij,
       3. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 r.,
       4. wyślij dokument,
       5. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.
       Urząd Skarbowy w Elblągu informuje, że Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
       Szybszy zwrot przysługuje  podatnikom posiadającym uprawnienia na podstawie ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, którzy swoje rozliczenie roczne prześlą do urzędu drogą elektroniczną.
      
      
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • O na fotce lucky lucke,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TheconfidentU.S.(2016-02-08)
 • ja nie wiem wiecznie tylko karta dużej rodziny, a jak ktoś ma dwoje dzieci to chyba też potrzebuje zwrotu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-02-09)
 • Ten co ma dwoje potrzebuje zwrotu i ten co ma jedno dziecko i ten co żyje sam lub ze współmałżonkiem też potrzebuje zwrotu ale. .. no właśnie zawsze jest jakieś ale i ktoś wymyślił że jak ktoś ma trójkę dzieci w ramach polityki prorodzinnej otrzyma ten zwrot wcześniej - proste jak. .. ;). A jak żal d. .. e ściska ? do roboty robić dzieci;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kartadużejrodziny:)(2016-02-09)
 • Szybki Pit jest tylko do zapłaty podatku ale do zwrotu to już nie jest taki szybki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-02-09)
 • ty karta dużej rodziny nie bądź taki bystry, nie każdy się kopuluje jak królik!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-02-10)
 • Rozliczalam sie 28 lutego droga elektroniczna do dnia dzisiejszego cisza nie wiem czy to takie szybkie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-04-08)
Reklama