UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Apel prezydenta i edukacyjny czat

 
Elbląg, Apel prezydenta i edukacyjny czat
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Reklama

Prezydenta Elbląga wystosował apel w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach w czasie epidemii. W poniedziałek odbędzie się edukacyjny czat, w trakcie którego można będzie dowiedzieć się więcej na temat edukacji, także w naszym mieście przenoszącej się obecnie z konieczności do świata wirtualnego.

W związku ze szczególną sytuacją związaną z organizacją zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych w czasie epidemii, zwracam się do dyrektorów szkół i nauczycieli o taką organizację tych zajęć, która będzie uwzględniała bezpieczne i higieniczne warunki pracy ucznia. Przy planowaniu pracy proszę szczególnie pamiętać, że uczeń nie może spędzać kilku godzin przed komputerem.

Rozumiejąc trudną sytuację Rodziców, Uczniów i Nauczycieli proszę przy planowaniu pracy uwzględniać możliwości uczniów, ich warunku domowe i posiadany sprzęt informatyczny tak, by uczniowie byli w stanie samodzielnie zrealizować zlecone zadania lub realizowali je pod rzeczywistym kierunkiem nauczyciela.

Witold Wróblewski prezydent Elbląga
        

CZAT EDUKACYJNY
       Więcej na temat organizacji elbląskiej oświaty w czasie epidemii, w szczególności nauczania zdalnego, będzie można dowiedzieć się więcej podczas czatu edukacyjnego z udziałem wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Małgorzaty Sowickiej dyrektor Departamentu Edukacji UM.

Czat online odbędzie się w najbliższy poniedziałek (30 marca) o godz. 11.00 na oficjalnym Facebooku Miasta Elbląg.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobrze by było poprawić pierwsze zdanie na "Prezydent. .. "!Życzliwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2020-03-26)
 • Już połowa chińskiej pomocy trafiła do śmieci. Oto pomoc chińska. I trzeba jeszcze zapłacić. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2020-03-26)
 • Jest ciężko dla rodzicow klas 1-3 To oni mają po swej pracy edukację domową dziecka. Otrzymują wytyczne...robią z rodzicem..są oceniane już w 2 klasie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2020-03-26)
 • Edukacja zdalna w wykonaniu szkół to wielka fiiiiikcja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  asasas(2020-03-26)
 • Dużo gorzej mają dzieci klas 4, 5 ,6, których rodzice pracują. Tak, pracują, bo nie mają opieki. Dzieci ponad 9 h same w domu i mają przerobić materiał kilku lekcji same. Dzisiaj moje dziecko dostało dwa zdania na temat tego czym są ułamki i zestaw 5 zadań do zrobienia. To była jego pierwsza lekcja o ułamkach. Pewnie pokocha je aż do matury. SKANDAL!!! Wracam z pracy, nawet byle a w sklepie nie ma....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  Pracująca matka(2020-03-26)
 • Nikt nie był i nie jest na to gotowy. Przede wszystkim elektroniczne dziennikinie są przystosowane do przesyłania wiadomości z załącznikami Co nauczyciel, to inna platforma, classroomy i inne cuda. Sami nie potrafią tego obsługiwać więc nie należy oczekiwać tego od 9-letniego dziecka. Opanujmy się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2020-03-26)
 • Chaos, chaos,chaos i tylko życzliwość nas uratuje. Dzisiaj zaczęłam robić zadania za moją 10-letnią córkę sama. Nawet jej tego nie pokazuję, bo jej głupia nauczycielka, która wcześniej 3 miesiące była ma zwolnieniu lekarskim postanowiła nadrabiać zaległości przesyłając tyle zadań, że moje dziecko jest totalnie zniechęcone i przygnębione. Uszczęśliwie obie. Córka nawet nie zobaczy tych zadań, a odrealniona n-ka będzie miała wysoką średnią na koniec roku. Może nawet nagrodę prezydenta dostanie. Niech ma, oby tylko moje dziecko nie cierpiało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 6
  (2020-03-26)
 • Nie wierzę, pani wychowuje swoje dzieci? Czego pani uczy je, czy gdyby ktoś powiedział o pani „ta glupa ...” albo pani rodzicu tak, jakby czuła się pani? No i nie ma co się dziwić dzieciom, wychowanie wynosi się z domu. Nie jestem nauczycielka, ale jest mi za panią po ludzku wstyd!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2020-03-26)
 • Wstydź się lepiej za samą siebie. A rzeczy trzeba czasem nazywać po imieniu. Nauczyciela któremu brak empatii dla indywidualnych możliwości (zarówno technicznych jak i mentalnych) uczniów, a chce się jedynie wykazać przed swoimi zwierzchnikami, czym wywołuje olbrzymią traumę dzieciaków i frustrację ich rodziców, można z powodzeniem nazwać głupim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 5
  dorn(2020-03-27)
 • Wszyscy będą doktorami i profesorami !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  Ułamek (2020-03-27)
 • Ludwiku i Sabo ,nie tędy droga;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Kwaśny(2020-03-27)
 • PANIE PREZYDENCIE, chociaż osobiście nie jestem (narazie)Pana zwolenniczką i nie głosowałam na Pana, ale po raz pierwszy Pana popieram, podziwiam za zrozumienie ważkości tematu i po prostu po ludzku dziękuję za ten apel jako Mama. Proszę, aby dalej podejmował Pan ten temat, obserwował go bacznie i podjął może jakieś dalej idące środki (np. ujednolicenie liczby godzin lekcji online - np. maksymalnie 2 dziennie po góra pół godziny), ponieważ to, co robi się dzieciom i rodzicom w chwili obecnej (siedzenie np. na dwoch lekcjach online po 1,5 godziny, a potem siadanie do lekcji - ROWNIEŻ NA KOMPUTERZE)to jest po prostu niepotrzebne dręczenie i tak utrudzonych siedzeniem w domu i brakiem ruchu i normalnego życia dzieci i ich rodziców. DZIEKUJE PANU Z CALEGO SERCA, ZYCZE ZDROWIA I WYTRWALOSCI W UJEDNLICENIU TEGO TEMATU. WIELU LUDZI NA PEWNO BEDZIE PANU WDZIECZNYCH. WARTO POZOSTAWIC PO SOBIE DOBRE WRAZENIE. W KAZDEJ SYTUACJI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  Mama234(2020-03-27)
Reklama