UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą rozmawiać o szkolnictwie zawodowym

 
Elbląg, Spotkanie odbędzie sie w Ratuszu Staromiejskim (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
Spotkanie odbędzie sie w Ratuszu Staromiejskim (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. Marecki)
Reklama

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu jest organizatorem konferencji „Szkoły i pracodawcy – jakość kształcenia zawodowego”. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia o godz. 10 w Ratuszu Staromiejskim.

Jest ono odpowiedzą na jedno z wyzwań stojących przed szkolnictwem zawodowym – dialog z pracodawcami. Konferencję patronatem objął Prezydent Miasta Elbląga oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
       W ostatnim czasie wiele mówi się o potrzebie reformy szkolnictwa zawodowego. Nie ulega wątpliwości, że nowoczesna szkoła zawodowa musi umieć skutecznie i efektywnie funkcjonować w trójkącie uczeń – pracodawca – szkoła. Oznacza to, że nie może istnieć sama dla siebie. Szkoła zawodowa na miarę naszych czasów wsłuchuje się zarówno w potrzeby uczniów, jak i pracodawców oraz wychodzi im naprzeciw.
       Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, opierając się na dobrych praktykach stosowanych w innych miastach, zorganizował konferencję dotyczącą jednego z wyzwań stojących przed dzisiejszym szkolnictwem zawodowym – dialogu z pracodawcą. Ścisła współpraca z przedsiębiorstwami pozwala szkole dostosowywać swoją ofertę edukacyjną do potrzeb rynku. Zastosowanie takiego podejścia gwarantuje sukces każdej ze stron procesu kształcenia: uczniom, pracodawcom i szkole. Placówka ma nabór, pracodawcy wykwalifikowaną kadrę, a absolwenci pewność zatrudnienia.
       W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców, ogólnopolskich organizacji samorządu gospodarczego oraz instytucji i placówek naukowych powiązanych ze szkolnictwem zawodowym. Prelegenci przedstawią rolę i znaczenie udziału pracodawców w podniesieniu efektów kształcenia zawodowego. Dodatkowo, na przykładzie wybranych szkół, przeanalizują dobre praktyki z tego obszaru. Zastanowią się również, w jaki sposób można skutecznie wykreować strategię kształcenia zawodowego. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie, jakim podzielą się prelegenci oraz wnioski płynące z konferencji pomogą w rozwoju elbląskiego szkolnictwa zawodowego.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Obudzili się z ręką w nocniku i teraz debaty. Środowisko unii wolności najmocniej nawalało, że potrzeba wykształconych humanistów a techników nie potrzeba. I ten plan zagłady szkół zawodowych był realizowany przez rządy UW, AWS, PSL, SLD i PO. Teraz panika bo stara kadra najzwyczajniej wymarła a nie ma następców. Fachowca w dziedzinie techniki kształci się MINIMUM 15 lat pod nadzorem dobrych pedagogów i doświadczonych pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-01-07)
 • a gdzie można znaleść program tej debaty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-07)
Reklama