UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczniej na Łęczyckiej i Kalinowej

 
Elbląg, Po ustawieniu barierek na Łęczyckiej ma być bezpieczniej
Po ustawieniu barierek na Łęczyckiej ma być bezpieczniej (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Tak ma być, kiedy na tych ulicach zostaną ustawione nowe barierki drogowe. Póki co, miasto szuka wykonawcy inwestycji, która ma zostać zakończona do 31 sierpnia.

Nowe barierki ochronne mają stanąć na ulicach Kalinowa i Łęczycka.
       - Jeżeli wykonawca zaoferuje korzystną cenę to miasto może wskazać także inne miejsca postawienia barierek – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Wykonawca zdemontuje i zutylizuje stare - stalowe i betonowe - barierki, a na ich miejsce postawi nowe (typu N2W5A – czyli takie, jakie często możemy zobaczyć przy drogach) oraz wyremontuje i wyreguluje istniejące bariery w miejscach wskazanych przez urzędników.
       Głównym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena – stanowiąca 90% wagi w przetargu. Pozostałe 10% punktów wykonawca będzie mógł zdobyć poprzez zaoferowanie długiego okresu gwarancji – maksymalnie 72 miesiące. Ratusz w ogłoszeniu przetargowym zagwarantował sobie minimalny okres gwarancji – 36 miesięcy. Oferty można składać do końca miesiąca.
       Podstawowym celem barier ochronnych jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stosuje się je w miejscach, w których przejechanie pojazdu poza krawędź drogi lub przekroczenie pasa dzielącego poważnie zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • W tym miejscu na łęczyckiej powinien powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Po zmroku można natknąć się na pieszych. O tragedię tam nie trudno...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 0
  Ja123(2017-03-28)
 • Dokładnie! Zwłaszcza w okresie zimowym kiedy jest ślisko nie trudno o wypadek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 0
  Ja12345(2017-03-28)
 • Potwierdzam. Łatwo tam lokalsa zabić na jesień, jak idzie pod górę do swej chaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  333(2017-03-28)
 • Gdyby przynajmniej autobus nr 6 każdorazowo jeżdził do Stagniewa. Ale nie, miastu wydaje się, że jedyni piesi to ci którzy idą z z pętli na cmentarzu do ogrodów działkowych, czyli około 200 m. Niestety, rozkłady jazdy komunikacji i ich trasy zatwierdzają ci którzy nigdy nią nie jeżdzili. Sam bywam pieszym na odcinku Dębica - Stagniewo. Jakie mam wyjście ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2017-03-28)
 • Panie Mierzejewski, wasze działania i ten artykuł zadedykowany jest zmotoryzowanym, a co z pieszymi ? Komunikacja miejska, jest chyba w gestii miasta, można zmienić te kilkudziesiecioletnie rozjkłady jazdy, bo chodnika to się na Łeczyckiej i tak nie doczekamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2017-03-28)
 • po pierwsze powinno pomyśleć się w tym miejscu o jakieś pobocze bo nie raz nocą o mały włos doszłoby tam do wypadku !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  ed(2017-03-28)
 • jakie barierki ludzie przecież tam piesi nie mają gdzie chodzić - pomyślcie o nas mieszkańcach !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(2017-03-28)
 • bezpieczniej ????? nie wiem dla kogo ??? dla pieszych czy rowerzystów niestety nie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  martam(2017-03-28)
 • Zgadzam się z przedmówcami co do konieczności poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - sam tam czasem biegam. ALe niestety wytyczenie scieżki dla pieszych czy rowerzystów prawdopodobnie jest niemożliwe z\wzdłuż drogi z uwagi na ukształtowanie terenu. Może by dało się wykonać scieżkę dla pieszych niekoniecznie bie\gnącą tuz przy drodze? To temat dla geodetów i np programu inwestycji lokalnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 0
  biegacz(2017-03-28)
 • Policja ma to w d. .ie że tam pieszy może zginąć, ważniejsze dla nich są statystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-03-28)
 • @biegacz - Chcieć to móc - niestety to jak zwykle wiąże się z kosztami i zgodą władających terenu. Różne opcje zawsze się znajdą - a) można wykorzystać istniejącą ścieżkę przez Bażantarnię, będącą "na tyłach" cmentarza i łączącą się z droga wyłożoną jombami przy RODos Zagaje, b) najmniej nadkładająca drogi wersja przez ogródki przy Łęczyckiej i poprzez stare drogi ciągnące się lewą stroną lasu, c) istniejącymi drogami polnymi i poprzez stare wjazdy z prawej strony ul. Łęczyckiej. Opcje rozwiązują jedynie dojście do jeziora Rusałka, dalej teren jest mniej problematyczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  din(2017-03-28)
 • @din - trochę lepszy obrazek, w razie wykorzystania koncepcji proszę o przelanie honorarium na szczytny cel;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  din(2017-03-28)
Reklama