UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ćwiczyli zabezpieczenia imprez masowych

 
Elbląg, Ćwiczyli zabezpieczenia imprez masowych
fot. Policja
Reklama

Wczoraj (13 stycznia) w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu zostały przeprowadzone ćwiczenia nieetatowego pododdziału policji, w skrócie NPP. W działaniach wzięli udział policjanci z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. W sumie 70 funkcjonariuszy było zaangażowanych w sprawne zabezpieczanie imprezy masowej.

Ćwiczenia odbywają się kilka razy w roku, by szkolić policjantów z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych. Policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby rozegrać symulację wydarzeń.
       - Dzięki temu można wypracować taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej - mówi komisarz Tomasz Kamiński, naczelnik wydziału prewencji z Elbląga.
       Działania zostały przeprowadzone w ramach przygotowań do zabezpieczenia meczy tzw. podwyższonego ryzyka. Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych.
       - Zadaniem pododdziałów było skuteczne zapobieganie eskalacji zamieszek i zatrzymanie najbardziej agresywnych osób. Ważnym elementem ćwiczeń było kompleksowe zapoznanie się z obiektem, ale również działania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego i bombowego – podsumował podinsp. Mariusz Lis, dowódca nieetatowych oddziałów policji z komendy wojewódzkiej w Olsztynie.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Te oddziały to nic innego jak ZOMO. Ciekawe o jakich meczach podwyższonego ryzyka mówią w hali CSB że do ćwiczeń ściągnęli posiłki z Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka ??? Takich w ogóle nie ma w tej hali ! Te ćwiczenia są skierowane przeciwko zamieszkom ale politycznym !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  (2016-01-14)
 • każdy mecz to impreza masowa podwyższonego ryzyka, musisz to sobie uświadomić ale każdy mecz nawet na którym się nic nie stanie jest imprezą masową podwyższonego ryzyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  Gall(2016-01-14)
 • gall głupi jesteś jak but. Mecz podwyższonego ryzyka to np. Olimpia-Stomil na stadionie otwartym a do imprez masowych powołuje się ochronę którą musi zapewnić organizator i jest za to odpowiedzialny ustawą a nie zmasowane jednostki policji o charakterze zbrojnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  kibicek(2016-01-14)
 • Zdelegalizować piłkę nożną! Po co to komu? Żeby kilku ... się mogło po mordach lać a ja na to podatki muszę płaćić? Przecież takie zabezpieczenie tzw. imprezy przez armię policjantów to ogromne koszty! A kto za to płaci? Pan płaci, ja płacę. .. społeczeństwo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-01-15)
Reklama