UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czasy się zmieniają, a oni cały czas budują

 

Niektóre są już niemal skończone, inne pozostają jeszcze w sferze planów, choć bardzo konkretnych. Wśród nich jest zrekonstruowana kamienica,"perła secesji", które może stać się dużą atrakcją starówki czy budynki, które zastąpią przedwojenne domy przy ul. Browarnej. Te inwestycje, które obecnie znajdują w różnych fazach, łączy jedno: powstają w terminie.

Takiego budynku na Starym Mieście jeszcze nie było
       Przed drugą wojną światową, w tej pięknej, zdobionej płaskorzeźbami kamienicy przy ul. Rybackiej znajdowało się atelier firmy produkującej modne ubrania dla panów i chłopców. Mieszkał w niej adwokat, a później kurator szkolny, a klasyczny, widoczny na zdjęciu szyld "Preuss u.Folger", reklamował fabrykę mebli. Niestety, te czasy już minęły, a po kamienicy zostało wspomnienie. Jest jednak duża szansa, że budynek "powróci" na elbląską starówkę.
       - Jesteśmy w trakcie procesu uzyskiwania pozwolenia na rekonstrukcję secesyjnej kamienicy przy ul. Rybackiej – mówi Ryszard Mytych, prezes Zakładu Usług Budowlanych "Mytych". - Będzie to prawdopodobnie najpiękniejszy budynek na starówce, dlatego że ma mnóstwo detali z tamtego okresu, czyli grupy płaskorzeźb, interesujące balustrady, a także szklaną fasadę.
       Według planów kamienica ma zostać ukończona w 2019 r.

  Tę widoczną na archiwalnym zdjęciu, pierwszą od lewej strony kamienicę chce odbudować ZUB Mytych
Tę widoczną na archiwalnym zdjęciu, pierwszą od lewej strony kamienicę chce odbudować ZUB Mytych


       Tam nadal będą mieszkać ludzie
       Tuż przy skrzyżowaniu ul. Lubranieckiej z ul. Browarną, w miejscu wyburzonych kilka lat temu przedwojennych, robotniczych kamienic, powstanie zupełnie coś nowego.
       - Chcemy tam postawić dwa budynki ośmiokondygnacyjne dla 64 mieszkańców, gdzie znajdzie się ok. 40 miejsc garażowych. Będzie to miejsce z bezpośrednim wyjazdem do drogi S7, czyli w kierunku Trójmiasta, położone niedaleko sklepów i powstającego mini parku handlowego. Blisko jest stąd również do szkół, przedszkoli, więc moim zdaniem jest to bardzo dobra lokalizacja na przykład dła młodych małżeństw. Atutem jest również mały park w pobliżu – wylicza Ryszard Mytych. - Rozpoczęcie budowy planujemy na 2019 r., a jej zakończenie na 2020 r.
      
       Każda budowa jest inna
       Osiedle mieszkaniowe przy ul. Dworcowej w Nowym Dworze Gdańskim to kolejna inwestycja, która jest szansą na własne, całkiem nowe "M". Jest ono położone w połowie drogi, pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem, co ma spore znaczenie w kontekście niemal ukończonej drogi ekspresowej S7. Funkcjonalne, dwu- i trzypokojowe mieszkania, a także wolnostojącej garaże, które można dokupić to jego dodatkowe atuty. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego, drugiego budynku.
       - Tutaj wyprzedamy harmonogram o dwa miesiące. Pomimo pewnych trudności, związanych m.in. z warunkami, jakie panują na rynku deweloperskim, wywiązujemy się ze zobowiązań – podkreśla Ryszard Mytych. - Każda budowa jest inna, w każdym przypadku trzeba uważać na coś innego, ale my funkcjonujemy już od 28 lat, wybudowaliśmy i sprzedaliśmy 1300 mieszkań. Dla nas termin jest rzeczą świętą. Szczególnie jest to istotne w dzisiejszych czasach, gdy istnieją fundusze powiernicze. W związku z tym deweloper dostaje harmonogram i musi się go trzymać, bo tak otrzymuje wpłaty od klientów za pośrednictwem banku. Nam się to udaje, a nasze doświadczenie procentuje.
      
       Lokalizacja, która się spodobała
       Brama na Modrzewinę to inwestycja, która okazała się pomysłem trafionym. Świetnie zlokalizowana, w pobliżu centrum handlowego, sklepów, przystanków komunikacji miejskiej, a jednocześnie blisko terenów zielonych, połączona z resztą miasta i drogami wylotowymi, bardzo dobrze się przyjęła. Wszystkie mieszkania w budynku C zostały sprzedane jeszcze przed końcem budowy. Warto dodać, że został on ukończony w terminie, co jest istotne w przypadku tych, którzy skorzystali z rządowego programu dopłat "Mieszkanie dla Młodych". Dzięki temu osoby te będą mogły zamieszkać w nim zgodnie z planem.
       - Właśnie zaczynamy przekazywanie kluczy – mówi Ryszard Mytych.
       Ostatnią częścią tej inwestycji jest budynek D, który ma osiem kondygnacji.
       - W tym przypadku wyprzedzamy harmonogram o miesiąc, czyli udało nam się zrealizować pewne etapy znacznie wcześniej – wyjaśnia właściciel ZUB "Mytych".
       Dużym atutem tego budynku są mieszkania, które zostały zaprojektowane tak, aby balkony wychodziły na stronę południową oraz zachodnią. Co to oznacza? Bardzo dużo światła w ciągu dnia. Dodatkowo każdy, kto zamieszka w budynku D będzie miał własną komórkę lokatorską, ponadto do większych lokali będzie można dokupić samodzielny garaż. Przy bloku będą również miejsca postojowe.
      
       Zainteresowani mogą kontaktować się z Zakładem Usług Budowlanych "Mytych" pod numerem 55 611 01 85, więcej szczegółów na stronie www.mytych.pl
      


       ---- artykuł sponsorowany----
 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl