UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla maluchów to dar życia

 
Elbląg, Karetkę "N" osobiście przekazał szpitalowi w Elblągu Jurek Owsiak wraz z żoną Lidią
Karetkę "N" osobiście przekazał szpitalowi w Elblągu Jurek Owsiak wraz z żoną Lidią (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafił kolejny dar od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To specjalistyczna karetka „N” (noworodkowa) wyposażona w inkubator transportowy, przystosowany do bezpiecznego przewozu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia. - Dla nas to dzień przewielki i przeszczęśliwy - nie kryła radości lek. neonatolog i ordynator oddziału Barbara Chomik. - Kochana, dbaj o ten sprzęt i tyle - z równą radością odpowiedział Jurek Owsiak, który wraz z żoną Lidią odwiedził dziś (12 października) Elbląg. Zobacz fotoreportaż.

- Posiadamy karetkę, która jeździ 8 lat. Jest wyeksploatowana i nowa była potrzebna - mówiła lek. Barbara Chomik, ordynator Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - W związku z tym zgłosiliśmy się do fundacji z prośbą o przekazanie nowej karetki i ją otrzymaliśmy – razem z wyposażeniem. Jest to karetka, która służy do transportu dzieci z innych oddziałów - kontynuowała doktor Chomik. - My jesteśmy oddziałem III stopnia referencyjności, więc tym najwyższym stopniem, i nasza karetka opiekuje się połową województwa warmińsko-mazurskiego. Jeśli w szpitalu, który jest I poziomem, urodzi się dziecko w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, to przewozimy je do nas. Karetka posiada inkubator, który dla najmniejszych dzieci jest brzuchem mamy. Ma wszystko, co pozwala małemu, nawet skrajnie niedojrzałemu dziecku, na przeżycie i bezpieczny dowóz do oddziału intensywnej terapii.
       Dziś karetkę "N" osobiście przekazał szpitalowi w Elblągu Jurek Owsiak.
       - Na przekazanie sprzętu nie ma wpływu, ile miasto zbiera podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapewniał. - Wrzucamy pieniądze do jednego kotła i dzielimy, gdzie potrzeba. Cieszymy się, że podczas ostatniego Finału zebraliście ponad 360 tys. zł. Trochę pomogli nam politycy, bo chyba na przekór im ludzie wrzucali więcej pieniędzy do puszek (śmiech). W Europie ciągle myślą, że to istotnie orkiestra, która idzie i gra - kontynuował Jurek Owsiak. - Robimy jedyną taką rzecz na świecie. Nikt się tak nie bawi,

  Elbląg, Na wyposażeniu karetki jest inkubator dla noworodków
Na wyposażeniu karetki jest inkubator dla noworodków (fot. MS)

nikt nie tworzy takiej tradycji, bo gramy na całym świecie. Cieszymy się, że dziś możemy być przy tym wydarzeniu, bo to nie jest odcinanie kuponów - podkreślał. - Wiecie, jak pracujecie, personel jest z najwyższej półki, a teraz macie karetkę integralną z inkubatorem, który pozwala szybko ratować. A mówienie czy orkiestra jest potrzebna... Ej, jak trwoga to do lekarza i wtedy chcemy, by były urządzenia, a my robimy wszystko, by tak było.  Kochana, dbaj o ten sprzęt i tyle - zwrócił się do ordynatora, lek. Barbary Chomik. A także do Michała Missana, koordynatora Działu Ratownictwa Medycznego: - Szefie, dbaj o to, bo to piękny samochód. Samochód, który ma ubezpieczenie na cały rok i przeglądy na 3 lata. Nic tylko lać paliwo i zmieniać opony na zimowe - cieszył się Jurek Owsiak.
       Od 1999 roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu trafił już sprzęt medyczny od WOŚP o łącznej wartości 2,5 mln zł. Służy on ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych pacjentów, głównie na intensywnej terapii noworodka, ale także na pediatrii czy otolaryngologii. Teraz dołączyła karetka "N" za 800 tys. zł.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama