UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dyrektor nadal będzie dyrektorem

 
Elbląg, Mirosław Gorbaczewski (po lewej) i Gustaw Brzezin, marszałek województwa
Mirosław Gorbaczewski (po lewej) i Gustaw Brzezin, marszałek województwa (fot. Michał Skroboszewski, arch.portEl.pl)

Mirosław Gorbaczewski zaczął pełnić funkcję dyrektora szpitala przy ul. Komeńskiego w 2006 r. - wtedy funkcjonował on jeszcze jako jednostka wojskowa. Kilka lat później przeprowadził szpital „do cywila”, przekształcając go w Elbląski Szpital Specjalistyczny. W 2016 r. został dyrektorem połączonych placówek przy ul. Komeńskiego i Żeromskiego – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II. W tym roku kończy mu się kadencja na tym stanowisku.  Przeprowadzono dwa konkursy, ostatecznie prezydent zdecydował się na zatrudnienie Mirosława Gorbaczewskiego. 

- Na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego w lutym i w marcu br. przeprowadzono konkursy. Postępowania konkursowe nie zostały jednak rozstrzygnięte, ponieważ zgłosił się tylko jeden kandydat (w obu przypadkach był nim Mirosław Gorbaczewski). W związku z tym, zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej prezydent mógł w przypadku dwóch nierozstrzygniętych konkursów zatrudnić pana Mirosława Gorbaczewskiego na stanowisko dyrektora szpitala. Funkcję dyrektora Mirosław Gorbaczewski będzie pełnił od marca 2019 do marca 2025 roku - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. 
       Mirosław Gorbaczewski ukończył studia wyższe w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim. W 2007 rok ukończył ponadto studia podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Służbie Zdrowia. W latach 2003-2006 pełnił funkcję dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Braniewie. W latach 2006-2011 był dyrektorem 110 Szpitala Wojskowego w Elblągu, a po przemianowaniu tej placówki w Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią był jego dyrektorem w latach 2011-2016. Od grudnia 2016 roku do lutego 2019 roku był dyrektorem Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II w Elblągu (placówka powstała z połączenia dwóch szpitali - Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią i Szpitala Miejskiego).
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama