UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Husarze 2015 w 16 PDZ

 
Elbląg, st. chor. Sławomir Tessar
st. chor. Sławomir Tessar
Reklama

W piątek  5 lutego, odbyła się Gala Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w trakcie której wręczono doroczne wyróżnienie „Husarze 16 PDZ”. To pozaregulaminowa forma wyrażania uznania za działalność na rzecz rozwoju 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz ofiarność i zaangażowanie w służbie.

Wręczana jest żołnierzom zawodowym, pracownikom wojska, a także osobom cywilnym współpracującym z 16 PDZ, które przyczyniły się do rozwijania współpracy i umacniania więzi 16 Dywizji ze środowiskiem cywilnym. Dorocznych laureatów tego wyróżnienia wyłania powołana rozkazem Dowódcy Dywizji komisja, która rozpatruje nadesłane przez podległe jednostki wojskowe wnioski, i po wnikliwym rozpatrzeniu kandydatur, w jawnym głosowaniu, większością głosów wyłania propozycje, które przedstawia do akceptacji Dowódcy 16 PDZ.
       W trakcie tegorocznej gali, Dowódca 16 Dywizji, gen. dyw. dr Leszek Surawski powitał wszystkich przybyłych gości w tym m. in. Prezydenta Elbląga, Pana Witolda Wróblewskiego, byłych Dowódców naszej dywizji, generalicję, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, oficerów, podoficerów i pracowników wojska z jednostek Dywizji, naszych przyjaciół i sympatyków. W swoim wystąpieniu, Dowódca 16 PDZ , podziękował obecnym na balu Szefom Wydziałów i Rodzajów Wojsk Dowództwa Dywizji oraz Dowódcom, żołnierzom i pracownikom cywilnym podległych jednostek wojskowych za duże zaangażowanie w działalności służbowej oraz szkoleniowej jak i za osiągnięte wyniki w 2016 roku. Korzystając z okazji, podziękował także małżonkom i partnerkom za wyrozumiałość i wsparcie, jakie otrzymują w swojej służbie nasi żołnierze od swoich najbliższych.
       Uroczystość stała się okazją do podziękowania naszym wiernym i wypróbowanym przyjaciołom ze środowiska cywilnego, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali naszą dywizję i zasłużyli na szczególne podziękowania. W trakcie Gali po raz 12 wręczono doroczne wyróżnienie Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – Statuetki „Husarza 16 PDZ”.
       Na wniosek środowisk wojskowych naszych jednostek otrzymali je niżej wymienieni laureaci:
       Pan Witold Wróblewski – prezydent Elbląga;
       Pan Jerzy Wilk – Poseł na Sejm RP, były prezydent Elbląga;
       Pan Jarosław Szlaszyński – starosta augustowski;
       Pan Wojciech Prokocki – starosta bartoszycki;
       Ppłk Arkadiusz Kujawa – 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku;
       Por. Piotr Szpigiel – 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej;
       Chor. Sebastian Jaszak – 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej;
       St. szer. Damian Szafran – 15 Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi;
       Statuetki i wyróżnienia wręczył laureatom Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. dr Leszek Surawski. 
       Tegorocznym laureatom składamy serdeczne gratulacje a kolejna Gala Dowódcy 16 PDZ już za rok.
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Towarzystwo wzajemnej adoracji, jakaż to dzialalność pana Wilka czy Wróblewskiego zadecydowała o przyznaniu im tej nagrody ???? co takiego zrobili "na rzecz rozwoju 16 DZ" ???? - farsa !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 5
  żołnierz(2016-02-06)
 • Pewnie się pan generał zmarszczył jak zobaczył podpis pod zdjęciem. ;) Może trzeba dodać "fot. " żeby nikt nie pomyślał, że generał, to straszny chorąży?;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  chósasz(2016-02-06)
 • Nieroby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 10
  (2016-02-06)
 • Generałów więcej niż żołnierzy. Kto będzie walczył w razie potrzeby. .. Pewnie generałowie, ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 4
  (2016-02-06)
 • "W razie potrzeby" niektórzy "Polacy" będą walczyć z naszymi żołnierzami z butelką piwa przed telewizorem. .. nieprawdaż. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2016-02-06)
 • Husarze:) Śmiechu warte. To faceci, którzy mogą się poszczycić może umiejętnością gry komputerowej. Śmieszni faceci, którym dano tytuły husarów. Kolejna szopka w wykonaniu naszych sił zbrojnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  (2016-02-06)
 • brawo Pan Prezydent Wilk, zrobił Pan więcej dla Elbląga i wojska niż te wszystkie osoby razem wzięte. Domyślam się, że nie miał Pan ochoty odbierać tego wyróżnienia razem z Wróblewskim. Mój szacun. Oficer rezerwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 11
  (2016-02-07)
 • Przede wszystkim gratuluje Jerzemu Wilkowi. Jako Prezydent Elbląga i Przewodniczący Rady Miejskiej wielokrotnie wskazywał że wojsko w naszym mieście musi być liczne. Protestował przeciwko rozformowywaniu jednostek wojskowych ( Batalion Remontu Lotnisk i Elbląski Pułk Przeciwlotniczy)co było efektem polityki ministra Klicha z Platformy Obywatelskiej. Jako Poseł RP na pewno będzie dążył do wzmocnienia obecności armii w naszym regionie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 9
  Elbinger30(2016-02-07)
 • 13 pplot zlikwidowano w 2011 roku batalion remontu lotnisk również kilka lat temu a nagrody są za rok 2015 !!! proszę czytać ze zrozumieniem !!! ani pan Wilk ani Wróblewski nie skinęli w minionym roku palcem aby pomóc wojsku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2016-02-07)
 • dostał pan Wilk, bo na to zasłużył i wszystko. A komuchom żal. Wojskowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  (2016-02-07)
 • farsa i żenada, znów impreza nierobów za kase z podatków. !!! Przecież te wojsko to baluje co najmniej raz w miesiącu. !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  (2016-02-08)
 • przykład jak trwonić kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-02-08)
Reklama