UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak bezpiecznie spędzić sylwestra?

 
Elbląg, Jak bezpiecznie spędzić sylwestra?
fot. PS (arch. portEl.pl)
Reklama

W związku ze zbliżającym się sylwestrem, Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zwraca się z apelem o bezpieczne spędzenie tej wyjątkowej nocy.

Organizowana na terenie Starego Miasta „Elbląska Noc Sylwestrowa 2015” jest imprezą masową, byśmy wszyscy mogli cieszyć się dobrą zabawą powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
       - na teren imprezy masowej nie wolno wnosić alkoholu oraz sztucznych ogni, petard, rac i podobnych artykułów, będzie to szczegółowo kontrolowane przez odpowiednie służby;
       - zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji miejskiej;
       - Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zorganizował specjalne kursy tramwajów: o godz. 23 15 z pętli Ogólna, przez ulicę Płk Dąbka do Placu Słowiańskiego i o godz. 23.15 z pętli Druska do Placu Słowiańskiego oraz powrotne: o godz. 00.35 z placu Słowiańskiego, w kierunku pętli Ogólna (przez Płk Dąbka) i o godz. 00 35 z placu Słowiańskiego, w kierunku pętli Druska (na stronie internetowej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu sp. z o.o. znajdziemy niezbędne, szczegółowe informacje);
       - jeśli w celu dotarcia na imprezę musimy wykorzystać pojazd prywatny, pamiętajmy żeby postarać się zaparkować go w pewnym oddaleniu (np. tzw. „placu cyrkowym” przy ul. Warszawska) i przespacerować się. Pojazdy zaparkowane w bezpośredniej bliskości imprezy mogą być narażone na przypadkowe uszkodzenia;
       - należy też pamiętać że Stare Miasto jest strefą zamieszkania, w której to strefie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem oraz obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
       Na części ulic Starego Miasta 31 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu. Odcinek ul. Wybrzeże Gdańskie skąd odpalane będą sztuczne ognie zostanie czasowo wyłączony z ruchu od godziny 12.00 do godziny 1.00 dnia 1 stycznia. Natomiast od godziny 21.30 do godziny 1.30  zostaną wyłączone z ruchu kołowego ul. Rybacka - Kowalska, Mostowa. Ulica Rzeźnicka zostanie oznakowana jako droga bez przejazdu i na końcu wygrodzona zapora drogową. Uprasza się kierowców o wcześniejsze przeparkowanie pojazdów, przez co można uniknąć przypadkowych ich uszkodzeń i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu wynikającego z oznakowania.
       Jednocześnie przypominamy, żeby zachować szczególną ostrożność przy odpalaniu „fajerwerków”. Pamiętajmy, żeby używać tylko wyrobów z atestem, pochodzących z wiarygodnych źródeł i nie odpalać sztucznych ogni bez zapoznania się z instrukcją. Sztuczne ognie w „nieodpowiedzialnych rękach” stwarzają zagrożenie, nie powinny ich odpalać osoby pod wpływem alkoholu ani dzieci. Należy pamiętać, że sztucznych ogni nie wolno używać w pomieszczeniach, na balkonach ani w bliskim otoczeniu zabudowań, pojazdów oraz osób. Przypominamy mieszkańcom, że odpalanie fajerwerków w inne dni niż sylwester i Nowy Rok jest zabronione. Miejmy na uwadze osoby starsze i dzieci, którym głośne wybuchy mogą zwyczajnie przeszkadzać, a także nasze zwierzęta, u których odgłosy wystrzałów wywołują panikę. Zwierzętom można pomóc przetrwać ten okres poprzez podanie odpowiednich środków uspokajających, zachęcamy też do wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii w tym zakresie.
       W planach sylwestrowych należy też uwzględnić pogodę. Prognozowane są niskie temperatury powietrza ok. – 8 st. Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej – 15 st. Celsjusza. Pamiętajmy o ciepłej, wielowarstwowej odzieży, czapce i rękawiczkach!
       Zachęcamy mieszkańców miasta do odpowiedzialnej zabawy.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • To już w tym biednym referacie kryzysowym nie ma nikogo kto by przygotował artykuł? Rzecznik prasowy jest od organizowania spotkań z mediami i kontrolowania nieścisłości pojawiających się w mediach a nie pisanie artykułów. W tym UM wszystko na głowie. Wesołego Nowego Roku!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Jańcio(2015-12-31)
Reklama