UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Janusz Nowak pozostanie wiceprezydentem?

 
Elbląg, Czy Janusz Nowak pozostanie wiceprezydentem?
Czy Janusz Nowak pozostanie wiceprezydentem? (fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl)

Tak wynika z wpisu na portalu społecznościowym, jaki umieścił Andrzej Tomczyński, który w przypadku rezygnacji Janusza Nowaka z funkcji radnego obejmie mandat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nic jeszcze nie jest ustalone – rozmowy koalicyjne wciąż trwają.

„Ogłaszam wszem i wobec, że dzięki Waszemu zaangażowaniu i oddanym na mnie głosom w wyborach samorządowych i po rezygnacji z mandatu radnego Janusza Nowaka - jestem waszym radnym Rady Miejskiej w Elblągu. Z pełną odpowiedzialnością i satysfakcją, będę wypełniał swoje obowiązki i służył mieszkańcom Elbląga. Szczególnie tym z 5 okręgu wyborczego” - taki wpis w mediach społecznościowych zamieścił Andrzej Tomczyński, radny, który w październikowych wyborach ubiegał się o reelekcję z komitetu SLD – Lewica Razem.
     Mandatu nie uzyskał, z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu nr 5 radnym został dotychczasowy wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. Gdyby zdecydował się on na rezygnację z mandatu, jego miejsce w Radzie Miejskiej przypadłoby właśnie Andrzejowi Tomczyńskiemu. To jednak na razie niepotwierdzona informacja – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy rozmowy na temat stworzenia większości w Radzie Miejskiej wciąż trwają.
     Z Januszem Nowakiem nie udało się na skontaktować. Do sprawy wrócimy we wtorek.
     Do zbudowania stabilnej większości w Radzie Miejskiej Witoldowi Wróblewskiemu jest potrzebnych 13 radnych. Sześciu wprowadził z własnego komitetu wyborczego, jednym dysponuje SLD, po dziewięciu mają Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Do zbudowania większości w radzie potrzebna więc koalicja (mniej lub bardziej formalna) z którymś z największych klubów radnych.
     Ilu będzie wiceprezydentów? Na razie nie wiadomo. Za kandydaturą Janusza Nowaka przemawia fakt, że był członkiem komitetu honorowego Witolda Wróblewskiego w wyborach na prezydenta. Chociaż sam startował w wyborach na radnego z konkurencyjnego wobec prezydenckiego komitetu, a kandydaci SLD mieli konkurować w wyborczej walce z kandydatami prezydenta. Nie jest też tajemnicą, że dotychczasowa współpraca na linii Witold Wróblewski – Janusz Nowak układała się dobrze. Przypomnijmy: na początku kadencji 2014 – 2018 Witold Wróblewski miał trzech zastępców.
     Rozstrzygnięć możemy się spodziewać do 22 listopada – wtedy zaplanowano pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej.
     
     Aktualizacja z 13 listopada
     
Janusz Nowak we wtorkowej rozmowie z naszym dziennikarzem nie potwierdził informacji podanych przez Andrzeja Tomczyńskiego.
     - Prezydent jeszcze nie jest zaprzysiężony, na razie żadne decyzje nie zostały podjęte. Rozmowy trwają, ale ich gospodarzem jest Witold Wróblewski - powiedział nam Janusz Nowak.
     
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama