UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jednośladem bezpiecznie do celu

 
Elbląg, Jednośladem bezpiecznie do celu
fot. policja
Reklama

Ruszyła akcja informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W jej ramach, z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaangażowano też inne służby: Żandarmerię Wojskową, Wojskową Akademię Techniczną, Służby Ochrony Państwa, a także Straż Graniczną.

Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, w tym motocyklistów - kultury jazdy oraz empatii. Działaniom przyświeca również dążenie do uświadamiania uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu czy środków działających podobnie do alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdów, odzieży ochronnej czy elementów odblaskowych.
       Przedsięwzięcia objęte zostało patronatem honorowym biskupa polowego Wojska Polskiego - ks. bp. gen. bryg. dra Józefa Guzdka oraz komendanta głównego policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka.
       Ponadto informujemy, że od 23 kwietnia do 6 maja na profilu policyjnym Facebook każdy będzie miał możliwość zgłaszania propozycji dotyczących zachowań uczestników ruchu drogowego. Zebrane informacje posłużą do opracowania materiału np. katalogu zasad zachowania na drodze poszczególnych grup uczestników, który to zostanie wykorzystany do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Planowana jest także jego publikacja w prasie policyjnej, na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Może Policja łaskawie zaczęła by kontrolować prędkość motocykli w obszarze zabudowanym. 90% jeździ minimum 80 km/h. Samochodem jedziesz 55 i już zatrzymują a szlifierki bezkarnie, śmig i już nie widać. To tylko do czasu. Potrzebny kolejny pogrzeb, aby trochę się opanowali?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-04-25)
 • Czym więcej prezencji policji na drogach, chodzi o częstotliwość patrolowania w mieście jak również poza nim, tym mniej wykroczeń. Brak patroli powoduje, że użytkownicy bardziej skłonni są do łamania przepisów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-04-25)
Reklama