UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest dobrze, ale może być lepiej

 
Elbląg, Insp. Krzysztof Konert chwali pracę elbląskich policjantów
Insp. Krzysztof Konert chwali pracę elbląskich policjantów (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Przestępczość spada, wykrywalność sprawców rośnie. Wyniki znacznie lepsze niż średnia wojewódzka. Elbląscy policjanci mają powody do dumy. - Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia – studzi emocje komendant, insp. Krzysztof Konert. - Pojawiają się nowe zagrożenia, jak cyberprzemoc czy terroryzm. A zadanie główne dla mnie – poprawa warunków pracy policjantów i pracowników policji.

Insp. Krzysztof Konert objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu w połowie stycznia br. Miał więc niewiele czasu na zapoznanie się z raportem za rok ubiegły, ale: - Cały czas pracuję w tym samym województwie, na bieżąco więc patrzę, jak pracują inne jednostki – przyznaje nowy szef elbląskich policjantów. - Pracując w Iławie podglądałem jak pracuje Elbląg i powiem szczerze, było od kogo się uczyć. Zapoznałem się z wynikami pracy i stwierdzam, że są one bardzo dobre - kontynuuje. - Wykrywalność w zakresie przestępczości kryminalnej wynosi 63 proc. To o 7 proc. więcej niż średnia wojewódzka, co świadczy o tym, że elbląscy policjanci bardzo dobrze pracują.
       Na poparcie słów komendanta trochę statystyki. W 2015 roku na terenie działa KMP w Elblągu zaistniało 4262 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 3229 (o 383 mniej niż w 2014 r.) Przestępstw gospodarczych było 530, narkotykowych 160 (w 2014 roku liczba ta wynosiła 278). Wykrywalność ogółem wyniosła w Elblągu 67,8%.
       W 2014 roku interweniujący policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 395 sprawców przestępstw, 456 osób poszukiwanych oraz 3272 osoby do wytrzeźwienia. Policja wzywana była na interwencje w ciągu całego roku 17 643 razy. Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 56 tysięcy kierowców. W 2015 roku na naszym terenie miało miejsce 189 wypadków drogowych, w których rannych zostało 237 osób, a 8 zginęło.
       Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną to: w kategorii kradzież samochodu wyniosła ona 50 procent, kradzież z włamaniem to wynik wykrywczy na poziomie 57,1%, a kategorii bójki i pobicia wykrywalność sięgnęła 91,3%.
       - Na pewno kilka elementów trzeba poprawić, bo pojawiają się nowe zagrożenia, jak terroryzm czy cyberprzestępczość – twardo stąpa po ziemi insp. Krzysztof Konert. - To nowe tematy, z którymi zapoznamy mieszkańców w większym zakresie niż w latach poprzednich.
       - Chcemy poszerzyć naszą ofertę z zakresu profilaktyki społecznej, m.in. poprzez budowanie map zagrożeń bezpieczeństw, poprzez spotykanie się z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych – kontynuuje komendant. - I zadanie główne dla mnie – poprawa warunków pracy policjantów i pracowników policji.

  Elbląg, Dziś w KMP w Elblągu odbyła się odprawa roczna
Dziś w KMP w Elblągu odbyła się odprawa roczna (fot. MS)

Obiekty, którymi dysponują elbląscy policjanci wymagają remontów. Brana była pod uwagę również budowa całkiem nowej komendy.
       - Mamy pewną koncepcję – zdradza insp. Krzysztof Konert. - Chodzi o przeniesienie policjantów i pracowników policji z ul. Królewieckiej na ul. Strażniczą, a to wiąże się z budową nowego budynku. To jest wyzwanie na przyszłe lata, które, mam nadzieję, uda się zrealizować. Budynek przy ul. Królewieckiej oddalibyśmy miastu, a do nowej siedziby postawionej przy Strażniczej przeniosłaby się m.in. prewencja i ruch drogowy.
       Jakich nakładów finansowych wymaga taki zabieg?
       - Dużych – przyznaje komendant Konert. - Padały już różne propozycje poprawy warunków pracy policjantów, z budowaniem od podstaw nowej komendy włącznie. To jednak bardzo duże środki. Wybrałem tańszą wersję, ale niemniej skuteczną.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama