UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komendant Osik odchodzi na emeryturę

 
Elbląg, Insp. Marek Osik kieruje elbląską komendą policji od 2008 r.
Insp. Marek Osik kieruje elbląską komendą policji od 2008 r. (fot. arch. WS)
Reklama

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące zmiany na stanowisku komendanta miejskiego policji w Elblągu. Insp. Marek Osik odchodzi na emeryturę po ponad 27 latach służby. Do czasu powołania nowego komendanta jego obowiązki będzie pełnił I zastępca mł. insp. Robert Muraszko.

31 grudnia (czwartek) o godzinie 10.00 w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia 3 odbędzie się uroczysty apel, na którym zostanie pożegnany insp. Marek Osik Komendant Miejski Policji w Elblągu.
       Insp. Marek Osik w Elblągu na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji pracował od 28 czerwca 2008 roku. Na to stanowisko został powołany przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Sławomira Mierzwę.
       Inspektor Marek Osik jako komendant w Elblągu służył 7,5 roku. Wcześniej, bo w 1998 roku był przez ponad rok zastępcą Komendanta Rejonowego Policji w Elblągu. Później, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jako zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, Centralnym Biurze Śledczym, był zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Malborku oraz Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Tę ostatnią funkcję sprawował do czerwca 2008 roku, kiedy to objął funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu w ostatnich latach była wysoko oceniana w rankingach garnizonu warmińsko-mazurskiego, jak również na tle jednostek całego kraju. Spadek przestępczości i wysoka wykrywalność, wpływały także na poczucie bezpieczeństwa elblążan. Potwierdzały to corocznie przeprowadzane ankiety. Do tego dochodziło inicjowanie i włączanie się w miejskie programy bezpieczeństwa., zaangażowanie i wspieranie tworzenia klas mundurowych w elbląskich i pasłęckich szkołach. W lipcu 2012, z rąk I Zastępcy KGP nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego odebrał sztandar jednostki, ufundowany przez społeczeństwo miasta Elbląga i powiatu elbląskiego.
       Insp. Marek Osik odchodzi na emeryturę po ponad 27 latach służby.
       Z chwilą odejścia Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie rozpocznie procedurę administracyjną, która pozwoli powołać nowego Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • 46 letni emeryt a nam PO każe pracować do 67 roku życia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43 9
  (2015-12-30)
 • Napracował się, zasłużony odpoczynek. Reszta niech nie marudzi tylko zap. .. .. ala do 67 roku życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 26
  hehehehehehehe(2015-12-30)
 • Tramwajara też poszła na "emeryturę w wieku 56 lat a popiera przechodzenie na emeryturę w wieku 67 lat !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 6
  (2015-12-30)
 • Mam nadzieję że NOWA WŁADZA zrobi ustawę o zakazie pracy dla "młodych mundurowych emerytów" w państwowych firmach czy urzędach (jak np. komendant straży miejskiej )czego nie potrafiono bądź nie chciano zrobić przez tyle lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 12
  slawekel1(2015-12-30)
 • nowa władza zajmie się sobą i rozdzielaniem konfitur dla swoich klakierów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 7
  (2015-12-30)
 • Jak zwykle pretensje i zazdrość do mundurowych. Trzeba było iść do wojska lub policji i teraz nie narzekać nikt przecież nie bronił, sami dokonujemy wyboru. Trzeba było iść do wojska po 15 latach przejść na 45 % głodową emeryturę i nie narzekać. Wszyscy myślą, ze po 15 latach się odchodzi i taki raj się zaczyna jak chce się mieć porządną emeryturę to trzeba w wojsku zostać dłużej choć prawda, ze krócej niż w cywilu ale jak pisałam trzeba było zostać mundurowym i nie jęczeć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 20
  (2015-12-30)
 • Mocno wierzę, że PiS zlikwiduje wszystkie przywileje /patrz emerytury dla młodych np. policjantów/, wojskowych, górników i wszyscy w końcu będą traktowani równo. No bo czym jest uwarunkowane, że ktoś pracując w policji ma iść w wieku 40 lat na emeryturę? Tylko dla tego że poszedł tam pracować to śmiechu warte. Praca jak praca /wielokrotnie lżejsza niż w innych profesjach/. Ja też miałem przywileje ale wszystkie mi zabrano w okresie transformacji w latach 80-tych i jakoś nikt nad tym nie ubolewał. W czym to policjanci, wojskowi itp są lepsi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 12
  (2015-12-30)
 • Mądralo a jak to się ma, że ktoś przepracował w ciężkich warnkach pracy 50 lat i poszedł na emeryturę po skończeniu 67 lat i otrzymuje 1450 zł. Czy to jest luksusowa emerytura. Policjant wcale nie musiał odchodzić na emeryturę po 15 latach w wieku 35 lat. Twoja argumentacja jest do przysłowiowej d. .. pu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 6
  (2015-12-30)
 • ta bezmózgu wszyscy w Polsce poszli by pracować do policji lub wojska !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 5
  (2015-12-30)
 • Twierdzenie typu: trzeba było. .jest zerowej siły argumentem. Nawet jeśli powtórzysz to trzy razy, ty tępa dzido.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 5
  (2015-12-30)
 • Mój ojciec był w wojsku 45lat i ma emerytury około 12tys. Też was to boli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 11
  (2015-12-30)
 • Nowej władzy, czyli PiS-owi zależy tylko na stanowiskach. "Dobra zmiana" na tym będzie polegała. Wprowadzą swoich, tylko że mniej rozgarniętych, więc wszyscy na tym stracimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 8
  (2015-12-30)
Reklama