UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto i za co powinien się wstydzić?

 
Elbląg, O wstydzie mówili parlamentarzyści PO Piotr Cieśliński i Jerzy Wcisła
O wstydzie mówili parlamentarzyści PO Piotr Cieśliński i Jerzy Wcisła (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Polskie miasta odwiedza "Konwój Wstydu" organizowany przez Platformę Obywatelską. Na billboardach prezentowane są twarze polityków Prawa i Sprawiedliwości i kwoty nagród, jakie zainkasowali. Na "czarnej liście" jest poseł z Ostródy i wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, który - zdaniem senatora Platformy Jerzego Wcisły - na żadne nagrody nie zasłużył, bo zbagatelizował problem afrykańskiego pomoru świń. - 11 mln trzody chlewnej w Polsce żyje z wyrokiem śmierci, który wydał minister Babalski - grzmiał podczas dzisiejszego (5 kwietnia) happeningu w Elblągu.

"Konwój Wstydu" to akcja Platformy Obywatelskiej, która chce w ten sposób przypomnieć o nagrodach, które w ubiegłym roku przyznała członkom swego rządu ówczesna premier, Beata Szydło. Mobilne billboardy mają trafić do wszystkich okręgów wyborczych.
       - Chcemy pokazać polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyznali sobie ogromne premie, a gdy sprawa wyszła na jaw, była pani premier powiedziała, że im się te pieniądze po prostu należały - wyjaśniał podczas dzisiejszego (5 kwietnia) happeningu na placu Słowiańskim senator PO Jerzy Wcisła. - My, jak większość Polaków, uważamy, że im się te pieniądze nie należały, a na pewno nie hurtowo wszystkim politykom PiS. Do tej grupy należy poseł z Ostródy Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa. Od dwóch lat jego ministerstwo udaje, że w Polsce nie ma problemu afrykańskiego pomoru świń - kontynuował senator Wcisła. -  A on przeszedł już Wisłę! Jest już w Elblągu! Zarażone tym wirusem dziki biegają być może po naszej Bażantarni! Czy wiemy jak się powinniśmy zachować? - grzmiał. - Nie, bo polskie ministerstwo nie zauważyło, że stwierdzono 1700 przypadków zarażonych dzików, a tylko w pierwszym kwartale tego roku 500 nowych. Ministerstwo zapowiada, że zbuduje płot na granicy. Przeciwko czemu ? Przeciwko dzikom już zarażonym, które są w Polsce?! Które już być może biegają po Elblągu?! - pytał wyraźnie poruszony Jerzy Wcisła. - Od radzenia w takich sytuacjach jest inspekcja weterynaryjna, ale ta 26 marca ogłosiła protest, bo jej pracownicy nie chcą pracować za 2 tys. zł. Już odeszło 600 osób. Pytam więc, czy stać nas na takie ministerstwo i takiego ministra - drążył temat senator Platformy. - 11 mln trzody chlewnej żyje z wyrokiem śmierci. Wyrok ten wydał minister Babalski i za to przyznał sobie premię. Wzywam pana do dymisji i oddania tych pieniędzy do skarbu państwa!
       Premie dla ministrów i urzędników Prawa i Sprawiedliwości oburzyły także dawno niewidzianego w Elblągu posła PO Piotra Cieślińskiego.
       - Minister Babalski to nie jedyny beneficjent "dojnej zmiany" w naszym województwie - mówił - Wojewoda Artur Chojecki otrzymał 15 tys. zł premii, a my pytamy: za co? Co takiego nadzwyczajnego zrobił dla województwa, dla Elbląga? Zasłużył się na pewno minister Błaszczak - ironizował - który wziął - bagatela - 82 tys. zł nagrody. To on właśnie podjął decyzję o likwidacji małego ruchu granicznego, co wiąże się z ogromnymi stratami dla naszego województwa. Mówimy: Przeproście i oddajcie pieniądze Polaków, bo za chwilę będziecie musieli oddać i władzę, i za to was rozliczymy - pewnie stał na stanowisku poseł Cieśliński.
       Jednocześnie obaj politycy Platformy Obywatelskiej zapewniali, że przez 4 lata kadencji w parlamencie dużo zrobili, choć nie do końca ich działania okazały się skuteczne.
       - Organem wykonawczym jest rząd PiS, który nie dopuszcza żadnych wniosków parlamentarnej opozycji - usprawiedliwiał senator Jerzy Wcisła i wskazywał na zabiegi o przywrócnie małego ruchu granicznego, rewitalizacje Wisły i rozbudowę portu w Elblągu.
       Poseł Piotr Cieśliński również nie próżnował: - Wskazywałem, skąd można pozyskać środki na budowę boiska w Działdowie i na budowę obwodnicy w Braniewie. Niestety, rząd nie liczy się absolutnie ze zdaniem opozycji.
       Przy okazji zapowiedział, że planuje zorganizowanie w Elblągu wyjazdowego posiedzenia podkomisji  ds. rozwoju inteligentnych miast i elektromobiliności, której przewodniczy. Będzie zachęcał władze naszego miasta do wprowadzenia pilotażowego programu elektrycznych autobusów.
       Jutro "Konwój Wstydu" odwiedzi Iławę, Nowe Miasto Lubawskie i Działdowo.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ostatnio widziałem i słyszałem ich przed wyborami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  62 6
  (2018-04-05)
 • Dobrze że wreszcie ktoś pokazuje jak to "dobra zmiana" dba ale. .. o siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36 84
  klik(2018-04-05)
 • politycy z każdej opcji są nic nie warci dbają tylko o tu i teraz, jest parę wyjątków ale to kropla w morzu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 6
  wyborcaa(2018-04-05)
 • To co wyprawia senator z Boże łaski, a właściwie dzięki najniemądrzejszym ludziom, przekracza wszelkie normy zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Właściwie można było przywykać do poczynań senatora, ale faktem jest, że ten człowiek w swoich posunięciach ciągle szokuje, straszy i świruje. Bo jak można nazwać człowieka, który jedynie zapamiętywany jest z happeningów, a nie z pożytecznej pracy na rzecz mieszkańców ? I ten " Konwój wstydu ". Byłem pewien, że to osobnicy z PO, niczym pokutnicy przejdą przez Elbląg, smagając się batami za wszystkie nadużycia i afery, ale gdzież tam nic podobnego. Bo okazuje się, że są gorsi, a nawet tacy co sprowadzili na Mazury pomór świń i podobno są z nimi za pan brat. Tak samo jak niektórzy z PO z rozumem. Na szczęście konwoje nie są stacjonarne i opuszczą jutro nasze kochane miasto. Oby na stałe. Czego życzę wesołemu senatorowi z całego serca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70 22
  mieszkaniec.(2018-04-05)
 • Coś na odświeżenie pamięci. www.fakt.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48 5
  lsb(2018-04-05)
 • OOOOO! A panowie Cieśliński i Wcisła to nadal w "rurkach" chodzą? :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 8
  paraszut(2018-04-05)
 • To przez was PO, mamy teraz ten PIS. Pamiętajcie o tym!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 8
  (2018-04-05)
 • Platformo, wiecie jak to się skończy! Wszyscy wszystkim wyciągają trupy z szaf i kasę z kieszeni. Wam, żonom, kochankom i dzieciom. Członkostwo Rad Nadzorczych, Fundacje, pracę w kilku firmach miasta na raz, opinie, rady itd. A zaraz wybory do samorządu i się zacznie. Ale to dobrze bo smród jest, był i będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 9
  (2018-04-05)
 • Znowu niemiecka partia się wymądrza. tylko nas Polaków to nie interesuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  60 24
  (2018-04-05)
 • Akurat tych dwóch pożal się Boże polityków mają najgorszą opinię w swoich szeregach. Przyjdzie czas, że nic po nich nie zostanie i nikt nawet nie wspomni. Obłudnicy i hipokryci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64 14
  pamietamy(2018-04-05)
 • PO za sprzedanie Polski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  47 15
  (2018-04-05)
 • Ale o 100 mln zł, które PiS dał na jakiś tam cmentarz, to już nie wspomnicie? Dlaczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 9
  (2018-04-05)
Reklama