UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kwalifikacja wojskowa 2016

Elbląg, Kwalifikacja wojskowa 2016
fot. AD (arch. portEl.pl)

W okresie od dnia 12 lutego do 24 marca  w lokalu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, ul. Komeńskiego 40 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Spełnienie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej oznacza zgłoszenie się osoby przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 oraz Wojskowym Komendantem Uzupełnień w trybie art. 32 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w miejscu i terminie określonym wyżej i wezwaniu imiennym.
       Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 podlegają mężczyźni zameldowani na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga:
       1. urodzeni w 1997 roku;
       2. urodzeni w latach 1992 – 1996, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
       3. urodzeni w latach 1995 -1996, którzy:
       a) zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
       b) zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniem kwalifikacji wojskowe i złożyli, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
       4. którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
       Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1992-1997, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. Nr 54, poz. 321).
       Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej, od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.
       W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny Prezydent Miasta z urzędu lub na wniosek przewodniczącego komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • sram na tą grzywne i wyjeżdżam z tego bagna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 15
  poborowy(2016-01-15)
 • Oczywiście sraj. W razie na przykład jakiejś wojny niech inni bronią tego kraju i twoich rodziców, rodzeństwa i ogólnie twojej rodziny bo przecież ty srasz na to. Szkoda że zlikwidowano obowiązkową służbę wojskową bo tej młodzieży w dupach się poprzewracało. Ja byłem w wojsku 2 lata, 20 lat temu i żyję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 6
  (2016-01-15)
 • A sram na to sram! Niech politycy sami się zabijają jak sobie te wojenki wymyślają!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 9
  (2016-01-15)
 • he he dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2016-01-15)
 • i tak rosja moze nas zmiesc z powierzchni ziem nawet gdyby polska armia liczyla 100000 zolnierzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 8
  (2016-01-15)
 • Wystarczy nie mieć meldunku i po sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2016-01-15)
 • szanowni panowie i panie po pierwsze to służba zasadnicza w polsce nie została zlikwidowana tylko zawieszona i dlatego tzw; komisja lekarska teraz nazywa się kwalifikacją wojskową. śmiać mi się chce z ludzi którzy mówią że srają na wojsko a pózniej jako pierwsi stoją w kolejce na wku, bo wiedzą że 3 tys. zł miesięcznie ( 2500 zł podstawy, 450 zł mieszkaniówki, 41 lub 70 zł za jedna służbę ) + 13ka + mundurówk + urlopowe + zapomogi + nagrody i wiele innych które dostaje szeregowy zawodowy, leżą na ziemi i że wystarczy się po nie schylić a pózniej mówic że się ma wyje. .. bane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  wm(2016-01-15)
 • Tylko takie mięczaki jak teraz migrują z krajów objętych wojnami uciekają z kraju i boja się służby wojskowej -wasi ojcowie są pewni, że 18-20 lat temu to była wpadka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  byłemwwojsku(2016-01-15)
 • Gdyby takie podejście mieli nasi dziadkowie, ojcowie jakie mają dzisiejsi odważnie srający to Polska by nie istniała. Nie było by tych srających na świecie. Oni nie mają pojęcia co to jest odwaga, honor, oni wiedzą tylko co to jest łatwa i duża kasa, flaszka, i dopalacz. To jest ich odwaga. A skoro widzisz jeden srający z drugim srającym że politycy wymyślają te wojenki, to zrób wszystko by do tego nie doszło, a nie uciekajcie jak szczury z tonącego statku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2016-01-15)
 • witam fajny komentarz choć zbędny bo do tych ludzi i tak nie dotrze żyją po prostu z wypisywania i obsmarowywania naszej polskiej armii ale przyjdzie czas ze pierwsi będą błagać żeby im pomoc a co do zarobków niestety pieniądze dla żołnierzy nie leżą na ziemi bo żeby dostać ta pensje czy te 41 złotych na rękę za służbę naprawdę trzeba się namordować i natrudzić i fizycznie i psychicznie ciekawych zapraszam na miesiąc a potem zobaczymy komentarze. Pozdrawiam;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 4
  (2016-01-15)
 • Ta, mam kilku kumpli "termitów", kolorowo nie jest i jeszcze obawa że szeregowym mozna byc iles tam lat tylko (nie pamiętam) a jak zrobia szkołe to nie wiadomo czy etat bedzie. Ch. .. .. nia. A takie pi. .. .dy z rurkami na dupie zelaem na włosach komentują że sraja na wojo, czemu?bo są za miekkie dupy zeby przejśc szkolenie. Taka prawda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 0
  (2016-01-15)
 • masz rację lepiej bym tego nie ujął
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2016-01-16)
Reklama