UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Malarstwo i ceramika Zbigniewa T. Szmurło

Elbląg, Malarstwo i ceramika Zbigniewa T. Szmurło
(fot. nadesłana)

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid zostanie otwarta wystawa "Malarstwo & Ceramika" Zbigniewa T. Szmurło. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 18 w Galerii Nobilis.

Twórczość Zbigniewa Szmurło jest rozpoznawalna, charyzmatyczna i spójna. Malarstwo artysty kojarzone jest z płynnym i pełnym ekspresji sposobem wypowiedzi twórczej. Jego obrazy przesycone są elektryzującym ładunkiem emocjonalnym, który uzyskany jest poprzez zastosowanie odważnej kolorystyki oraz wyrazistych struktur, jednak nie tylko. Artysta w swojej twórczości odnosi się do rzeczywistości, przepuszcza ją przez filtr i przekłada na płótna. Te prace to metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują do chwytania wrażeń, inspirujących do twórczego przeżywaniu każdego dnia. Na wystawie prezentowane będą prace malarskie oraz ceramiczne, większość kompozycji powstała w 2018 roku. Wystawa będzie czynna do 9 czerwca.
       Zbigniew T. Szmurło to dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (ceramika artystyczna, 1978). Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorat uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
       Rosjoznawca, armenoznawca, historyk kultury ormiańskiej, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz naukowy oraz popularyzator kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii). Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów oraz wystaw zarówno indywidualnych jak i zbiorowych, m.in. w Armenii, Kazachstanie, Estonii, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ceramiką i fotografią.
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama