UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto wyróżnione, ale zapłacić trzeba

 
Elbląg, Witold Wróblewski chwalił się nowymi wyróżnieniami dla miasta
Witold Wróblewski chwalił się nowymi wyróżnieniami dla miasta (fot. Urząd Miejski)
Reklama

Elbląg otrzymał tytuł Samorządowego Lidera Edukacji oraz Budowniczego Polskiego Sportu. Jury obu ogólnopolskich konkursów doceniło rozwój elbląskiej bazy sportowej oraz przeprowadzenie reformy edukacji. Miasto za udział w obu konkursach... zapłaciło w sumie 10,2 tys. złotych netto.

Budowniczy Polskiego Sportu to wyróżnienie przyznawane przez Klub „Sportowa Polska”. Jury konkursu analizuje osiągnięcia samorządów, firm oraz instytucji w zakresie rozwoju bazy sportowej i rekreacyjnej. Tytuł i statuetka przyznawane za szczególne osiągnięcia w realizacji inwestycji sportowych i rekreacyjnych, a także w rozwoju bazy sportowej, rekreacyjnej, turystycznej w gminie, powiecie lub województwie. W tym roku brązową statuetką zostali m.in. wyróżnieni prezydent oraz miasto Elbląg.
       - Otrzymaliśmy to wyróżnienie m.in. za tor łyżwiarski „Kalbar”, modernizację budynku klubowego przy ul. Agrykola, wybudowanie oświetlenia na stadionie, zmodernizowanie krytej pływalni przy ul. Robotniczej – chwalił się Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Komisja konkursu wzięła pod uwagę budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy elbląskich szkołach oraz powołanie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 i Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego oraz stworzenie warunków do uprawiania sportu przez elblążan.
       Cieniem na inwestycjach sportowych Witolda Wróblewskiego jest tor łyżwiarski „Kalbar”, którego budowa znacznie przedłużyła się w czasie. Przypomnijmy, że tor łyżwiarski w Elblągu został już wyróżniony tytułem Sportowy Obiekt Roku 2017 również przyznany przez Klub „Sportowa Polska”. - Sprawa z wykonawcą jest w sądzie – wyjaśnił Witold Wróblewski.
       Drugim wyróżnieniem, którym pochwalił się prezydent Elbląga, jest tytuł Samorządowego Lidera Edukacji, przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu. W jury zasiadają przedstawiciele m. in Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
       - Otrzymaliśmy ten certyfikat w trudnych latach reformy. Zostaliśmy wyróżnieni przede wszystkim za bezpieczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli przeprowadzenie reformy oświaty. Komisja wzięła pod uwagę realizowany w Elblągu program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało 101 nauczycieli – mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w elbląskim ratuszu.
       Ciekawostką jest to, że za udział w obu konkursach miasto musiało zapłacić. Wyróżnienie Samorządowego Lidera Edukacji kosztowało Elbląg 6200 zł netto, bo taką opłatę musiały wnieść gminy powyżej 100 tys. mieszkańców, które otrzymały certyfikat. Jakiego koloru będzie to wyróżnienie (brązowe, srebrne czy złote) dowiemy się podczas gali 13 października, która odbędzie się w Krakowie.
       Z kolei koszt udziału w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu wynosi dla Elbląga 4000 zł netto. - Zgodnie z regulaminami dotyczącymi wszystkich akredytacji i certyfikacji (i w przypadku Samorządowego Lidera Edukacji, i Budowniczego Polskiego Sportu) nadanie certyfikatu wiąże się z opłatami/ patrz regulaminy/. Informuję również ,że opłaty wnosi się dopiero po uzyskaniu certyfikatu i są one zależne od wielkości gminy. Zanim to nastąpi należy spełnić szereg konkretnych wymagań określonych w regulaminie i zawartych w ankiecie. Informacje zawarte w ankiecie są weryfikowane (nasza ankieta dotycząca edukacji liczyła 30 stron). Podobnej weryfikacji podlega wniosek złożony w zakresie sportu – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Organizator zobowiązuje się do promowania programu, certyfikatu i wyróżnionych nim jednostek samorządu terytorialnego. Swoim autorytetem program wspierają polskie i międzynarodowe organizacje.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Proponuję aby wszystkie wyróżnienia i dyplomy i statuetki i puchary / ze wszystkich szkół, klubów, SM, organizacji sportowych i pozarządowych itd/ umieścić na przyczepie i obwozić po mieście do 19 października, oczywiście za kierownicą pojazdu na zmianę panowie Wróblewski i Nowak, czy to nie jest pomysł na miarę naszych dokonań?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  wist(2018-10-10)
 • to tanio
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2018-10-10)
 • No taniocha. Za takiego plusa w kampanii tylko dyszka? I to nie ze swoich? Phii. Jakos sie rozpisze na promocję miasta. Glupi naród i tak uwierzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 7
  Clea(2018-10-10)
 • granda! a kto doprowadził basen przy spacerowej do totalnej ruiny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 2
  turban(2018-10-10)
 • czekamy na tytuł Lidera zakupu garnków samogotujacych,...czy oni powariowali w tym urzędzie? za 10 tys można było kupić jakiś sprzęt sportowy dla dzieciaków na podwórka,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  żenada to za słabo(2018-10-10)
 • A kiedy nagroda za balagan ze ścieżkami rowerowymi??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 3
  Misiu (2018-10-10)
 • Tak to jest konkursy na zamówienie. A czy gdzieś coś wygraliśmy, bez włażenia w pupę i nabijania kasy biznesmeną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 3
  Gzella bisnesnu. (2018-10-10)
 • RobertKoliński Czy kapituła konkursu wzięła pod uwagę fakt, że część tych obiektów została wybudowana w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego, z którego środki trafiły - zamiast na propozycje mieszkańców, to - na propozycje szkół i instytucji miejskich (de facto - ratusza), z którymi zwykli mieszkańcy nie mieli i nie mają szans konkurować? Czy jest to moralne, aby w ten sposób dysponować budżetem, który z definicji i założenia miał podlegać kontroli i wydatkowaniu przez samych mieszkańców? Bardzo ładnie, że Pan Prezydent przyjął nagrodę w imieniu miasta, ale teraz czekamy na męską decyzję i zmianę korupcyjnych założeń urzędniczego BO, aby stał się on w końcu prawdziwie obywatelskim, a nie pozostawał takim tylko z nazwy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 6
  RobertKoliński(2018-10-10)
 • przeciez w Elblagu wszystkie obiekty sportowe te nowe i stare to buble. i za to nagroda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 3
  (2018-10-10)
 • "25 października 2017 w Warszawie odbyła się Gala Sportowa Polska, podczas której wręczono wyróżnienia w siedmiu kategoriach. – Elbląg jest jednym z budowniczych sportowej Polski. Znaleźliśmy się w grupie, która uzyskała tytuł „Sportowy obiekt roku 2017.Wyróżnienie dla toru wrotkarsko–łyżwiarskiego „Kalbar” - Budowniczego Polskiego Sportu - ile razy jeszcze??? W przyszłym roku też Kalbar??? Do trzech razy sztuka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  (2018-10-10)
 • No bo to tak jak szpital 40 letni - a wciąż ..jest "Nowy szpital".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  Johny darek(2018-10-10)
 • Te wyróżnienia powinna otrzymać "Sielanka" za 34 mln przyznane na swoje propozycje. A Złotą Rózgę pan Prezydent i jego planiści, że zawalili sprawę tych 34 mln na modernizację basenu na Spacerowej. Koniec z marzeniami. A oświata pożera 80 mln środków miejskich prócz państwowych dotacji, w Słupsku i Gorzowie po ok. 30 mln. To jest miara gospodarności. Czym oni się chwalą. Dajcie mi te opłaty za trofea, to kupię puchar za 2 stówy i dołączę certyfikat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 4
  Ściemanadściemami(2018-10-10)
Reklama