Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Gość z Warszawy Gość z Warszawy

Mieszkańcy po raz kolejny ocenili policjantów

 
Elbląg, Mieszkańcy po raz kolejny ocenili policjantów fot. policja
Rek

Pod koniec października przeprowadzona została ankieta pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej”. Jak co roku mieszkańców Elbląga pytano o to, jak oceniają pracę policjantów i… oceniają ją dobrze.

Ankietyzację przeprowadzali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Spośród 500 przekazanych ankiet zostało zwróconych 466 prawidłowo wypełnionych, które posłużyły do opracowania sprawozdania z ankietyzacji. W badaniach ankietowych 56,22% respondentów stanowiły kobiety a 43,78% mężczyźni.
     Procentowy udział respondentów z poszczególnych dzielnic Elbląga przedstawia się następująco: Osiedle Zawada – 137 ankiet –29,40%, Osiedle Nad Jarem – 89 ankiet –19,10%, Zatorze – 79 ankiet –16,95%, Śródmieście –81 ankiet –17,38%, Osiedle Za Politechniką – 80 ankiety –17,17%.
     Na pytanie, czy czuje się Pan/Pani bezpiecznie w Elblągu, 86,26% ankietowanych odpowiedziało ”zdecydowanie tak lub raczej tak” . Natomiast na pytanie „Czy czuje się Pan/Pani bezpieczniej w miejscu swojego zamieszkania niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło – 91,42% respondentów.
     W ankiecie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga, co według nich wpływa najbardziej na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 37,55 % wszystkich respondentów określiło, że jest to stan oświetlenia ulic i parkingów, 26,18% za najbardziej znaczący wpływ uznało obecność patroli policyjnych, a 21,89% uznało, że rozbudowany system monitoringu w miejscach zagrożonych.
     - W ankiecie zwróciliśmy się do mieszkańców Elbląga o wymienienie zjawisk, które stanowią według nich najważniejszy problem w najbliższym otoczeniu oraz w największym stopniu stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i naruszają porządek – mówi podinsp. Piotr Cioła, naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. - Elblążanie, którzy brali udział w ankietyzacji, za najważniejsze dla nich zagrożenie uznali łamanie przepisów ruchu drogowego (33,05%). Kolejnym zagrożeniem , które wskazali respondenci, to zagrożenie jakim jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (21,89%) oraz niszczenie mienia czyli dewastacje(20,29%).
     Pytaliśmy również elblążan, czy wiedzą, kto jest dzielnicowym w ich miejscu zamieszkania. Pozytywnej odpowiedzi – wiem kto jest dzielnicowym - udzieliło ponad 40%. W ankiecie nie mogło zabraknąć pytania dotyczącego oceny działania Policji w Elblągu. Z pośród 466 ankietowanych bardzo dobrze i dobrze pracę elbląskich policjantów oceniło ponad 63 procent zapytanych. Natomiast ponad 81 procent zapytanych elblążan darzy policję zaufaniem.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak zwykle anketa na zlecenie musi mieć z góry narzucony wynik. Nikt już w to dawno nie wierzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Wyborny(2016-11-18)
 • Kiedyś ktoś mądry powiedział, że jedynym bezpiecznym miejscem jest to, gdzie nie ma ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  th(2016-11-18)
 • śmieszne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  porzeczka(2016-11-18)
 • Niestety jeżeli chodzi o moją ocenę to funkcjonariusze nadużywają swoich kompetencji nie zachowując się stosownie do sytuacji ( oczywiście nie wszyscy) i wykorzystują swoje stanowiska w sposób zdecydowanie negatywny dla noszonego przez nich munduru. Myślę, że takich funkcjonariuszy powinni się szefowie jednostek jak najszybciej pozbywać. bo podważają dobre imię Policji a w oczach obywateli negatywną ocenę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  poszkodowany2(2016-11-19)
 • najgorzej oceniam elbląską drogówkę za przyzwolenie dla kierowców od wielu miesięcy na wjazd przy czerwonym świetle na skrzyżowanie Żeromskiego / Bema Jadący Bema z góry, czy od centrum, by uniknąć wypadku muszą stać cierpliwie na swoim zielonym, by 3-4 auta mogły wyjechać spokojnie przy czerwonym z Żeromskiego. Wobec tolerancji tej sytuacji przez policję zwrócimy się do Żarządu Dróg o umieszczenie tam informacji, że na tym jedynym elblaskim skrzyzowaniu przepisy ruchu drogowego za zgodą policji nie obowiązują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2016-11-19)
 • poszkodowany2 a myślisz że ich przełożeni sa z innej gliny ?. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-11-20)
 • "najgorzej oceniam elbląską drogówkę" - Ja też niestety oceniam ich źle !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2016-11-20)
 • Miejmy nadzieję, że nowy Komendant rzeczywiście potrafi oczyścić jednostkę z nierzetelnych i psujących opinię funkcjonariuszy. A jak nie, to raczej nie ma co liczyć na "dobrą" zmianę !!! Dobrze, że mamy jeszcze Komendę Główną Policji może oni będą mieli wpływ na "nowych" Komendantów. Dużo mówi się o bezpieczeństwie obywateli tylko jak rozumieć to, że tego bezpieczeństwa nie mamy ze strony funkcjonariuszy Policji, bo nadużywają swoich uprawnień w stosunku do przeciętnego obywatela.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-11-20)
 • Oczywiście jak wypadnie ankieta, było wiadomo już na początku, nim ją przeprowadzono;) Przecież to jest parodia, wiadomo jak będą odpowiadać ludziki, więc nic dziwnego. A tak naprawdę, jak napisali przedmówcy, niektórzy funkcjonariusze nadużywają swojej "władzy" i to jest przykre :( No ale niestety, tego się nie zmieni, bo im wszystko wolno :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2016-11-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety industrial
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro