Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy po raz kolejny ocenili policjantów

 
Elbląg, Mieszkańcy po raz kolejny ocenili policjantów fot. policja
Rek

Pod koniec października przeprowadzona została ankieta pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej”. Jak co roku mieszkańców Elbląga pytano o to, jak oceniają pracę policjantów i… oceniają ją dobrze.

Ankietyzację przeprowadzali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Spośród 500 przekazanych ankiet zostało zwróconych 466 prawidłowo wypełnionych, które posłużyły do opracowania sprawozdania z ankietyzacji. W badaniach ankietowych 56,22% respondentów stanowiły kobiety a 43,78% mężczyźni.
     Procentowy udział respondentów z poszczególnych dzielnic Elbląga przedstawia się następująco: Osiedle Zawada – 137 ankiet –29,40%, Osiedle Nad Jarem – 89 ankiet –19,10%, Zatorze – 79 ankiet –16,95%, Śródmieście –81 ankiet –17,38%, Osiedle Za Politechniką – 80 ankiety –17,17%.
     Na pytanie, czy czuje się Pan/Pani bezpiecznie w Elblągu, 86,26% ankietowanych odpowiedziało ”zdecydowanie tak lub raczej tak” . Natomiast na pytanie „Czy czuje się Pan/Pani bezpieczniej w miejscu swojego zamieszkania niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło – 91,42% respondentów.
     W ankiecie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga, co według nich wpływa najbardziej na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 37,55 % wszystkich respondentów określiło, że jest to stan oświetlenia ulic i parkingów, 26,18% za najbardziej znaczący wpływ uznało obecność patroli policyjnych, a 21,89% uznało, że rozbudowany system monitoringu w miejscach zagrożonych.
     - W ankiecie zwróciliśmy się do mieszkańców Elbląga o wymienienie zjawisk, które stanowią według nich najważniejszy problem w najbliższym otoczeniu oraz w największym stopniu stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i naruszają porządek – mówi podinsp. Piotr Cioła, naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. - Elblążanie, którzy brali udział w ankietyzacji, za najważniejsze dla nich zagrożenie uznali łamanie przepisów ruchu drogowego (33,05%). Kolejnym zagrożeniem , które wskazali respondenci, to zagrożenie jakim jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (21,89%) oraz niszczenie mienia czyli dewastacje(20,29%).
     Pytaliśmy również elblążan, czy wiedzą, kto jest dzielnicowym w ich miejscu zamieszkania. Pozytywnej odpowiedzi – wiem kto jest dzielnicowym - udzieliło ponad 40%. W ankiecie nie mogło zabraknąć pytania dotyczącego oceny działania Policji w Elblągu. Z pośród 466 ankietowanych bardzo dobrze i dobrze pracę elbląskich policjantów oceniło ponad 63 procent zapytanych. Natomiast ponad 81 procent zapytanych elblążan darzy policję zaufaniem.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak zwykle anketa na zlecenie musi mieć z góry narzucony wynik. Nikt już w to dawno nie wierzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Wyborny(2016-11-18)
 • Kiedyś ktoś mądry powiedział, że jedynym bezpiecznym miejscem jest to, gdzie nie ma ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  th(2016-11-18)
 • śmieszne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  porzeczka(2016-11-18)
 • Niestety jeżeli chodzi o moją ocenę to funkcjonariusze nadużywają swoich kompetencji nie zachowując się stosownie do sytuacji ( oczywiście nie wszyscy) i wykorzystują swoje stanowiska w sposób zdecydowanie negatywny dla noszonego przez nich munduru. Myślę, że takich funkcjonariuszy powinni się szefowie jednostek jak najszybciej pozbywać. bo podważają dobre imię Policji a w oczach obywateli negatywną ocenę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  poszkodowany2(2016-11-19)
 • najgorzej oceniam elbląską drogówkę za przyzwolenie dla kierowców od wielu miesięcy na wjazd przy czerwonym świetle na skrzyżowanie Żeromskiego / Bema Jadący Bema z góry, czy od centrum, by uniknąć wypadku muszą stać cierpliwie na swoim zielonym, by 3-4 auta mogły wyjechać spokojnie przy czerwonym z Żeromskiego. Wobec tolerancji tej sytuacji przez policję zwrócimy się do Żarządu Dróg o umieszczenie tam informacji, że na tym jedynym elblaskim skrzyzowaniu przepisy ruchu drogowego za zgodą policji nie obowiązują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2016-11-19)
 • poszkodowany2 a myślisz że ich przełożeni sa z innej gliny ?. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-11-20)
 • "najgorzej oceniam elbląską drogówkę" - Ja też niestety oceniam ich źle !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2016-11-20)
 • Miejmy nadzieję, że nowy Komendant rzeczywiście potrafi oczyścić jednostkę z nierzetelnych i psujących opinię funkcjonariuszy. A jak nie, to raczej nie ma co liczyć na "dobrą" zmianę !!! Dobrze, że mamy jeszcze Komendę Główną Policji może oni będą mieli wpływ na "nowych" Komendantów. Dużo mówi się o bezpieczeństwie obywateli tylko jak rozumieć to, że tego bezpieczeństwa nie mamy ze strony funkcjonariuszy Policji, bo nadużywają swoich uprawnień w stosunku do przeciętnego obywatela.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-11-20)
 • Oczywiście jak wypadnie ankieta, było wiadomo już na początku, nim ją przeprowadzono;) Przecież to jest parodia, wiadomo jak będą odpowiadać ludziki, więc nic dziwnego. A tak naprawdę, jak napisali przedmówcy, niektórzy funkcjonariusze nadużywają swojej "władzy" i to jest przykre :( No ale niestety, tego się nie zmieni, bo im wszystko wolno :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2016-11-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED