UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi plastycy rozwiną skrzydła

 
Elbląg, Pracownia rzeźby czeka już na uczniów
Pracownia rzeźby czeka już na uczniów (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Ponad 700 tysięcy złotych kosztowała nowa inwestycja w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Dzięki niej uczniowie zyskali nowe pracownie artystyczne, zajęcia mają się w nich rozpocząć w najbliższych dniach.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym jest jedyną tego typu placówką w regionie elbląskim. W kierunkach artystycznych uczy się tutaj około 90 osób nie tylko z Elbląga czy powiatu, ale także z województwa pomorskiego. Przez lata uczniowie i nauczyciele korzystali z małych i ciasnych pracowni, ale właśnie się to zmienia. W najbliższych dniach przeprowadzą się do nowych pracowni: rzeźby, grafik warsztatowych i nowych mediów, które powstały w oddanym właśnie do użytku w kolejnym budynku szkoły.
       - Rozbudowa pracowni artystycznych była możliwa dzięki środkom powiatu elbląskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ten cel otrzymaliśmy w sumie ponad 700 tysięcy złotych. Początkowo prace miały być podzielone na dwa etapy, ale dzięki naszym kolejnym wnioskom ministerstwo zwiększyło dofinansowanie z początkowych 200 do

  Elbląg, Nowy budynek kosztował 700 tysięcy złotych
Nowy budynek kosztował 700 tysięcy złotych (fot. MS)

400 tysięcy złotych – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Dzięki rozbudowie komfort pracy uczniów bardzo się zwiększy, zyskaliśmy także więcej miejsca na organizowanie wystaw prac, ustawienie maszyn do sitodruku. Z kolei dotychczasowa pracownia rzeźby zostanie przystosowana do zajęć projektowania graficznego.
       Zajęcia w nowych pracowniach mają się rozpocząć w najbliższych dniach. Oficjalne otwarcie nowego budynku zaplanowano na 12 lutego.
       W planach dyrekcja Liceum Plastycznego ma także stworzenie parku rzeźb oraz budowę internatu dla uczniów szkoły.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama