UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Fali sukcesu

 
Elbląg, Wodniacy z OSW Fala z laurem "Najlepszym z najlepszych"
Wodniacy z OSW Fala z laurem "Najlepszym z najlepszych" (fot. OSW Fala)

W nowy sezon Ośrodek Sportów Wodnych „Fala” wchodzi z nagrodą „Najlepszym z najlepszych”, przyznaną przez marszałka województwa za zasługi w rozwoju turystyki. - Warto pomóc temu stowarzyszeniu – apelował na ostatniej sesji Michal Missan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Pomysłów na rozwój nie brakuje, brakuje za to środków na wkład własny dla kluczowej dla „Fali” inwestycji na nadbrzeżu.

Ośrodek Sportów Wodnych”Fala” mieści się nad rzeką Elbląg, gdzie przed wojną mieścił się klub Nautilus. Nawiązuje do tej tradycji, prowadząc na co dzień przystań, hangary dla łódek oraz wypożyczalnię sprzętu pływackiego. I to właśnie za „godną kontynuację XIX-wiecznej tradycji elbląskich wodniaków” OSW Fala otrzymała niedawno nagrodę marszałka – Laur „Najlepszym z najlepszych”, działającym na rzecz rozwoju regionu osobom, firmom i instytucjom.
       - Do dzisiaj nie wiemy, kto zgłosił naszą kandydaturę, ale jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nagrodę. To uhonorowania naszej długoletniej społecznej pracy na rzecz środowiska wodniackiego w Elblągu – mówi Grzegorz Borowiec, komandor OSW „Fala”.
       Obecnie do tego stowarzyszenia należy około 40 osób, których największym marzeniem jest gruntowna modernizacja bazy wodniackiej znajdującej się przy ul. Wybrzeże Gdańskie. Na razie z własnych środków zwiększają liczbę miejsc postojowych dla łodzi i jachtów.
       - Postawiliśmy już jeden dodatkowy pływający pomost, w tym roku zamontujemy drugi. W sumie przybędzie 16 miejsc, ale nadal marzy nam się przystań z prawdziwego zdarzenia, z dostępem do prądu na pomostach i wszystkimi wygodami dla żeglarzy na lądzie. Moglibyśmy przyjąć jeszcze więcej żeglarzy i wodniaków, ale nasze obecne możliwości na to nie pozwalają – dodaje Stanisław Nowak, zastępca komandora OSW Fala.

  Elbląg, Tak miałaby wyglądać nowa siedziba OSW "Fala"
Tak miałaby wyglądać nowa siedziba OSW "Fala"


       Do pełni szczęścia potrzebne są oczywiście pieniądze. Członkowie OSW Fala przyznają, że nie czują wsparcia władz miejskich wobec planów modernizacji tego miejsca. Mają przygotowaną dokumentację inwestycji, ale nie mają możliwości zdobycia środków nawet na wkład własny, dlatego liczą na pomoc miasta. Sam koszt budynku administracyjno-biurowego to 2,5 mln złotych. Warto dodać, że OSW Fala jest jedynie dzierżawcą gruntu, na którym działa. Należy on do miasta.
       Na ostatniej sesji o nagrodzie dla Fali i potrzebie wsparcia stowarzyszenia wspomniał Michał Missan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Wkrótce wyślę panu prezydentowi kilka interpelacji na ten temat. Ta instytucja przyczynia się do tego, że Elbląg jest bardziej przyjazny turystom – zapowiedział.
       Póki co OSW Fala przygotowuje się do nowego sezonu. Oficjalna inauguracja ma się odbyć 16 maja. Wcześniej okaże się, czy w tym roku Fali uda się uruchomić wypożyczalnię sprzętu pływającego. - Sprzęt jest już mocno wyeksploatowany – tłumaczy Stanisław Nowak.
      
       PS. Warto dodać, że laur „Najlepszym z najlepszych” w tym roku otrzymali dwaj elbląscy sportowcy:
       Igor Janik, szachista UKS Hetman, podwójny wicemistrz świata w szachach do lat 18, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych oraz dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata w szachach szybkich i klasycznych
       Robert Karaś - mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego ironmana

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Super, bardzo przyjaźni ludzie tym klubem zarządzają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 8
  TB(2019-03-29)
 • dobre, aż zajadów ze śmiech dostałem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2019-03-29)
 • Ośrodek "Fala" przekazać w użyczenie Concordii. Taki czas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2019-03-29)
 • Tak. Urząd Miasta w użyczenie dla Concordii. Pamiętać o zgaszeniu światła. To będzie koniec historii miasta Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2019-03-29)
 • Missan dołóż się, jaki problem ?? Może Cię wspomóc Pan Wcisła. Wyczuwa się jakiś lobbing w kwestiach " wodnych. " A i jak chcesz to sprzęt z Góry Chrobrego też wykup. Wiadomo, że kasy w mieście nie ma a oni dalej k. .swoje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 2
  Żenada.(2019-03-29)
 • a wpożyczalnia kajaków super, szczególnie godziny otwarcia, o kajakach nie wspomnę, tylko dla znajomych hangary na sprzęt wodny, Prywata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2019-03-30)
 • Prywata za nasze pieniadze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  Wodniak01(2019-03-30)
 • Komuna. Dajcie to bedziemy sie rozwijac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  Graczmaly(2019-03-30)
 • 40 czlonkow. To jak prywatny klub. Powinni sami finansowac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  Kapitalista(2019-03-30)
 • Wychodzi na to, że klub wodny PO dostał od marszałka z PO nagrodę za wspieranie niemieckich, pruskich tradycji. A na dodatek chcą jeszcze naszej kasy na budowę apartamentu, a nie np. bazy sportowej!!! Tak właśnie działa targowica
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  Woland (2019-03-30)
 • Czy jest sens budowania czegokolwiek na terenie dzierżawionym ? No chyba, że zamierza się w przyszłości teren od miasta przejąć i uczynić z niego teren prywatny. Z tabliczką na płocie " Obcym wstęp wzbroniony " Nad zalewem już są takie stanice i takie tabliczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2019-03-30)
 • Jak byście, drodzy parafianie, jeszcze nie zauważyli - to analogiczną sytuację (prawie; kadr w kadr, toczka w toczkę, czy wipisz wymaluj;]) w dowolnych konfiguracjach mamy we wszystkich elbląskich, tak (psudo) zwanych "klubach sportowych" zaczynając od tych, co to, nie mogą, ale więcej mają tych co mogą do wzmiankowanych w tekscie. Bracia w kraju (w to wierzę;) ) PRZESTAŃMY DOTOWAĆ ZABAWĘ W SPORT W WYKONANIU DOROSŁYCH FACETÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  Abnegat(2019-03-30)
Reklama